رئیس دادگستری کردستان: شعبه اختصاصی ویژه پرونده‌های کشف حجاب در دادگاه انقلاب سنندج راه اندازی می‌شود

رئیس کل دادگستری کردستان با بیان اینکه اجرای طرح حجاب و عفاف باید به نحوی عمل شود که تقابلی بین مردم و ماموران نیروی انتظامی اتفاق نیفتد، اظهار کرد: شعبه اختصاصی ویژه پرونده‌های کشف حجاب در دادگاه انقلاب سنندج راه اندازی می شود.
حجاب
جریان نو نوشت: رئیس کل دادگستری کردستان گفت: تذکر لسانی همراه با عطوفت و مهربانی و انجام امورات مردم، قطعا می‌تواند تاثیرگذاری بهتر و بیشتری داشته باشد.
حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی، امروز شنبه (۵ خرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان با بیان اینکه اجرای طرح حجاب و عفاف باید به نحوی عمل شود که تقابلی بین مردم و ماموران نیروی انتظامی اتفاق نیفتد، اظهار کرد: شعبه اختصاصی ویژه پرونده‌های کشف حجاب در دادگاه انقلاب سنندج راه اندازی می شود.
وی، با تاکید بر اینکه تذکر لسانی همراه با عطوفت و مهربانی و انجام امورات مردم، قطعا می‌تواند تاثیرگذاری بهتر و بیشتری داشته باشد، افزود: بخش عمده‌ای از افرادی که مرتکب هنجارشکنی می‌شوند زیر ۱۵ سال و ۱۸ سال بوده این انتظار را داریم که خانواده‌ها و معلمان مدارس در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه همراهی کنند.
رئیس‌کل دادگستری کردستان، مرتکبین به اعمال بی‌حجابی را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: دسته اول افرادی هستند که جاهلانه کشف حجاب می‌کنند که رویه اصلی ما در رابطه با این افراد، تذکر لسانی است، چرا که تربیت از یک گفت‌وگو صمیمانه شروع می‌شود و قطعا جواب می‌دهد.
حسینی، با اشاره به اینکه شناسایی افراد دسته دوم که علی‌رغم تذکرهای مختلف با نوع پوشش غیراسلامی در جامعه سعی دارند به نوعی بی‌حجابی و کشف حجاب را به فرهنگی در جامعه تبدیل کنند براساس قانون در حال انجام است، گفت: قطعا برای این افراد پرونده تشکیل و برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
به گفته وی، دسته سوم افرادی هستند که به نوعی سازمان یافته در این مسیر حرکت می‌کنند این افراد هم به دستگاه ذیربط شناسایی و برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=35843

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: