آیا ایلان ماسک مشاور ترامپ می‌شود؟

گفته می‌شود که ترامپ و ماسک چندین بار در ماه تلفنی صحبت می‌کنند و غول تسلا با متحد خود در مارالاگو تماس دارد، آن هم با تلفن شخصی ترامپ. این دو درباره موضوعاتی از جمله فناوری، نیروی فضایی ایالات متحده و تقلب رأی‌دهندگان - موضوع مورد علاقه ترامپ که به توطئه‌های مدنظر او درباره انتخابات ۲۰۲۰ مربوط می‌شود - بحث کرده‌اند.
ترامپ

ترکیب بالقوه دولت دوم دونالد ترامپ، از زمانی که این رئیس‌جمهور سابق آمریکا سومین تلاش خود برای ورود به کاخ سفید را آغاز کرد، موضوعی مورد توجه بوده است، اما ظاهرا چنین دولت بالقوه‌ای ممکن است شامل چهره‌هایی مانند «ایلان ماسک» باشد.

به گزارش جریان نو، به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» ماسک که مالک تسلا و شبکه اجتماعی ایکس و همچنین بنیانگذار اسپیس ایکس است، در حال مذاکره با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق درباره تصدی نقش مشاور در کاخ سفید و در دولت دوم ترامپ است.

طی چند روز گذشته ایلان ماسک بارها در «ایکس» (توییتر سابق) تصاویری از ترامپ منتشر کرده و به نوعی ریاست جمهوری دوم او را تبلیغ و از دنبال‌کنندگان خودش، نظرشان را در مورد ترامپ می‌پرسید.

منابع وال‌استریت‌ژورنال هشدار دادند که مذاکرات به هیچ وجه در مراحل پیشرفته نیست و حتی اگر ترامپ بتواند در انتخابات پیروز شود، ممکن است به تصدی سمت رسمی از سمت ماسک منجر نشود. اما این گفت‌وگوها ادامه اتحاد رئیس‌جمهور سابق آمریکا با رهبران تجاری محافظه‌کار را نشان می‌دهد.

گفته می‌شود که ترامپ و ماسک چندین بار در ماه تلفنی صحبت می‌کنند و غول تسلا با متحد خود در مارالاگو تماس دارد، آن هم با تلفن شخصی ترامپ. این دو درباره موضوعاتی از جمله فناوری، نیروی فضایی ایالات متحده و تقلب رأی‌دهندگان – موضوع مورد علاقه ترامپ که به توطئه‌های مدنظر او درباره انتخابات ۲۰۲۰ مربوط می‌شود –  بحث کرده‌اند.

ترامپ و ایلان ماسک قبلا پس از کناره‌گیری این میلیاردر آمریکایی از شورای مشورتی فناوری کاخ سفید در اواسط سال ۲۰۱۷، تنشی پیدا کردند که مربوط به پایان یافتن مشارکت ایالات متحده در توافقنامه آب و هوایی پاریس توسط دولت ترامپ بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=36363

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: