افزایش درآمد دلاری گردشگری سلامت ترکیه/ برنامه جدید دولت برای جذب ۶۰ میلیون بازدیدکننده چیست؟

درآمد ترکیه در حوزه گردشگری سلامت در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید.
گردشگری

درآمد ترکیه در حوزه گردشگری سلامت در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید.

به گزارش جریان نو، براساس بیانیه اخیر وزارت بازرگانی ترکیه،‌ با توجه به درآمد ۲.۳ میلیارد دلاری که در سال ۲۰۲۳ در حوزه گردشگری سلامت برای این کشور حاصل شده است،‌ ترکیه در جایگاه جهانی هفتم «گردشگری سلامت» قرار گرفت.

«دیلی صباح» نوشت‌، درگاه اینترنتی «درمان در ترکیه» که با حمایت وزارت بازرگانی ترکیه راه‌اندازی شده، به نوعی چهره بخش گردشگری سلامت ترکیه است و شامل ۱۷۵ موسسه فعال در این بخش است و هر روز برنامه‌های کاربردی این درگاه افزایش می‌یابد.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه،‌ بیشتر گردشگران سلامت ترکیه از آلمان، بریتانیا،‌ روسیه، آذربایجان، قزاقستان،‌ ترکمنستان،‌ ازبکستان، افغانستان و خاورمیانه بوده‌اند.

درآمد حاصل از خدمات بهداشتی و درمانی در سال ۲۰۲۲ در ترکیه ۱.۹ میلیارد دلار بود که با ورود ۱.۴ میلیون گردشگر سلامت به این کشور این رقم در سال ۲۰۲۳ به ۲.۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

همچنین بر اساس بیانیه اخیر،‌ حمایت مالی ارائه‌شده توسط وزارت بازرگانی از شرکت‌های فعال در بخش خدمات بهداشتی در سال ۲۰۲۳ با ۲۸۱ درصد افزایش به ۷۳۳ میلیون لیر رسید؛ چراکه آنها در راستای هدف تبدیل شدن این کشور به یک مرکز جهانی گردشگری سلامت قدم برمی‌دارند.

پیش‌تر نیز موسسه آمار ترکیه (TurkStat) اعلام کرده بود درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۵۴.۳ میلیارد دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است.

سال گذشته، ترکیه پذیرای ۴۹.۲ میلیون گردشگر خارجی بود که ۱۰.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش داشت و با احتساب شهروندان ترک مقیم خارج از کشور، نزدیک به ۵۷ میلیون نفر در سال ۲۰۲۳ از این کشور دیدن کردند.

ترکیه قصد دارد در سال جدید میلادی ۶۰ میلیون بازدیدکننده جذب کند و از محل آن ۶۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری به دست آورد.

 

منبع:ایسنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=29622

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: