اگر زیاد چای کیسه‌ای مصرف می‌کنید این هشدار را جدی بگیرید!

بیشتر کیسه‌های چای از کاغذ ساخته می‌شود ولی در سال‌های اخیر به خاطر گرانی کاغذ این کیسه‌ها از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود که دارای پلی اتیلن ترفتالات (PET) است.
چای

به گزارش جریان نو و به نقل از هرت سول، طبق تحقیقات مختلف در دانشگاه‌های آمریکا این مسئله ثابت شده است که بسیاری از مواد به کار رفته در چای‌های کیسه‌ای برای بدن مضر هستند و در واقع کیسه‌های چای دارای موادی به نام میکروپلاستیک‌ها هستند.

بیشتر کیسه‌های چای از کاغذ ساخته می‌شوند، ولی در سال‌های اخیر به خاطر گرانی کاغذ این کیسه‌ها از مواد پلاستیکی ساخته می‌شوند که دارای  پلی اتیلن ترفتالات (PET) هستند که در بطری‌های آب معدنی هم یافت می‌شوند. به خاطر همین گفته می‌شود که بطری‌های آب معدنی اگر در معرض آفتاب و حرارت قرار بگیرند برای بدن سرطان ایجاد می‌کنند.

ناتالی توفنکجی (Tufenkji)، استاد مهندسی شیمی در دانشگاه مونترال، با آزمایش روی چای کیسه‌ای به این نتیجه رسیده است که بیشتر آنها موادی از این نوع را دارند. نتایجی که در مجله Environmental Science & Technology منتشر شد، هشداردهنده بود. چای کیسه‌ای را در آب داغ غوطه‌ور کردند و معلوم شد که میلیاردها ذرات میکروپلاستیک و نانوپلاستیک در یک فنجان آزاد شد.

تحقیقاتی که توفنکجی و تیمش انجام دادند بیشتر و پررنگ‌تر شد تا اطمینان حاصل شود که میکروپلاستیک ها از خود چای نمی آیند و بخاطر چای کیسه ای هستند. او گفت: محصولات دیگری مانند آب بطری و حتی ماهی و مرغ آلوده به میکروپلاستیک هستند، اما با «چای» شما به معنای واقعی کلمه پلاستیک را به نوشیدنی اضافه می کنید.

هنوز تحقیقات در مورد اینکه دقیقاً چگونه مصرف میکروپلاستیک بر انسان تاثیر می‌گذارد، وجود ندارد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواستار تحقیقات بیشتر در مورد میکروپلاستیک ها در محیط و تاثیر آنها بر سلامت انسان شده است. با این حال، طبق تجزیه و تحلیل WHO، این سازمان ادعا می‌کند که میکروپلاستیک های بزرگتر از ۱۵۰ میکرومتر به احتمال زیاد توسط بدن انسان جذب نمی‌شوند.

اگرچه کیسه‌های چای تایید شده‌ و ظاهراً بی‌خطر هستند، ولی تیم دانشگاه کانادایی می‌گوید که ممکن است در طولانی مدت بر بدن تاثیر منفی داشته باشد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=35641

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: