پادشاه با چاقو جان پدرش را گرفت

جوان ۳۴ ساله‌ که خود را پادشاه می‌نامد، با چاقو به جان اعضای خانواده‌اش افتاد و پدر خود را به قتل رساند.
پادشاه

جریان نو، دهم شهریور سال گذشته وقوع جنایتی هولناک در مشهد نیروهای انتظامی را به طبقه دوم یک ساختمان مسکونی در خیابان کشاورز کشاند. بررسی‌های مقدماتی حکایت از آن داشت که جوان ۳۴ ساله‌ای به نام «جعفر» با خشمی بی‌انتها به جان اعضای خانواده‌اش افتاده و همه آنها را با ضربات وحشتناک کارد آشپزخانه به شدت مجروح کرده است.

خراسان در گزارشی نوشت: در حالی که هنوز بررسی‌های اولیه ادامه داشت ناگهان خبر مرگ پیرمرد ۷۲ ساله (پدرخانواده) در بیسیم‌های پلیس پیچید و بدین ترتیب روند تحقیقات با دستورات تلفنی قاضی ویژه قتل عمد به سوی «جنایت» تغییر یافت.

طولی نکشید که با حضور قاضی «محمود عارفی راد» در صحنه درگیری مرگبار مشخص شد اعضای خانواده برای خواب شبانه آماده شده بودند که مادر با فشردن کلید برق، لامپ های روشنایی را خاموش کرد و پذیرایی در تاریکی فرو رفت. در همین هنگام ناگهان پسر ۳۴ ساله او که خود را «پادشاه» می‌نامید، در حالی که دسته زرد کارد بزرگ آشپزخانه را در دست داشت، در میان تاریکی ظاهر شد و به سمت خواهر ۳۷ ساله‌اش هجوم برد.

او به جیغ‌های دلخراش خواهرش توجهی نکرد و تیغه کارد را بر پیکرش فرود آورد. مادر «جعفر» که این صحنه دلخراش را دید به یاری دخترش آمد ولی او نیز با ضربات کارد «پادشاه» نقش بر زمین شد. در این شرایط پیرمرد ۷۲ ساله از جا بلند شد تا کارد خون‌آلود را از چنگ پسرش خارج کند ولی او نیز هدف ضربات بی‌رحمانه قرار گرفت به‌گونه ای که تیغه کارد بیش از ۲۰ بار بر پیکرش فرود آمد و اندام نحیفش را خون‌آلود کرد.

همزمان با فرار «جعفر»از این صحنه هولناک، همسایگان به طبقه دوم ساختمان آمدند و بی‌درنگ با نیروهای امدادی تماس گرفتند. دقایقی بعد پیکر پدر خانواده به بیمارستان رضوی و همسر و دخترش به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد انتقال یافتند اما لحظاتی بعد «غلامرضا. ح» براثر اصابت ضربات کارد که عمق برخی از آنان به ۱۰ سانتیمتر می‌رسید، جان خود را از دست داد و مادر و دختر از مرگ نجات یافتند.

هنوز تحقیقات قاضی ویژه قتل عمد در صحنه جنایت به پایان نرسیده بود که همهمه‌ای در میان ساکنان ساختمان پیچید و مشخص شد «جعفر» با همان لباس‌های خون‌آلود به صحنه جرم بازگشته است. قاضی «عارفی‌راد» بی‌درنگ دستور دستگیری وی را صادر کرد و عوامل انتظامی نیز در یک اقدام غافلگیرانه حلقه‌های قانون را بر دستان وی گره زدند.

در همین حال مادر ۶۵ ساله «جعفر» که در مرکز درمانی بستری بود، درباره چگونگی وقوع این جنایت تکان‌دهنده به قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: پسرم که خود را «پادشاه» می‌نامد، به مواد مخدر اعتیاد دارد و در بیمارستان روانپزشکی مشهد هم بستری شده است. او یک کارد از قبل خریده بود و حال طبیعی درستی نداشت. شب هنگام وقتی لامپ ها را برای خواب شبانه خاموش کردم، ناگهان با همان کارد دسته زردی که داشت به سوی ما حمله‌ور شد و من دیگر چیزی نفهمیدم.

ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که «جعفر» ۱۰ سال از عمرش را نیز پشت میله‌های زندان گذرانده است و زمینه‌هایی از اختلالات روانی دارد، به همین دلیل و با دستور ویژه قاضی «محمود عارفی‌راد» وی برای اظهارنظر تخصصی درباره سلامت روانی به پزشکی قانونی معرفی شد اما کمیسیون تخصصی پزشکان، پس از انجام معاینات دقیق و مصاحبه با متهم، سلامت روانی وی را تایید کردند و او را مسئول اعمال خودش دانستند.

اینگونه بود که «جعفر» به صحنه جرم هدایت شد و در حضور مقام قضایی جزئیات قتل پدرش را شرح داد. در بازسازی صحنه قتل نیز سروان منفرد (افسر پرونده) به تشریح خلاصه‌ای از محتویات پرونده و اعترافات وی در پلیس آگاهی پرداخت و سپس متهم برای طی مراحل دادرسی روانه زندان مرکزی شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=23973

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: