تردد بدون زنجیر چرخ در جاده کرج – چالوس ممنوع است

رییس پلیس راه البرز گفت: همراه داشتن زنجیرچرخ برای رانندگانی که قصد تردد در جاده برفگیر کرج - چالوس و طالقان را دارند ، الزامی است .
تردد بدون زنجیر چرخ در جاده کرج - چالوس ممنوع است

سرهنگ ” پیمان کرمی ” روز یکشنبه  اظهار کرد: بارش برف که از شب گذشته در استان البرز آغاز شده ، لغزندگی جاده ها و کندی تردد خودروها را به همراه داشته است.

وی اضافه کرد: براین اساس ماموران پلیس راه در ابتدای محور کرج – چالوس و هشتگرد – طالقان از ادامه حرکت خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری خواهند کرد.

کرمی بیان کرد: متاسفانه برخی رانندگان بدون بررسی وضعیت زنجیر چرخ وارد مسیرهای برفگیر می شوند که ادامه مسیر برای آنان مشکل ساز خواهد شد.
وی افزود: افزون بر زنجیر چرخ، سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرواز موارد مهمی است که رانندگان بایدمدنظر قرار دهند.

کرمی یادآور شد: همراه داشتن لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه به رانندگان است.

رییس پلیس راه البرز گفت :با توجه به بارش برف ، احتمال سقوط بهمن در مسیر های کوهستانی به ویژه جاده کرج – چالوس دور از انتظار نیست .

وی یادآورشد: رانندگان نیز باید فاصله طولی را رعایت کنند تا از بروز حوادث رانندگی جلوگیری شود.

وی گفت : پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظرمستقر شده است.
کرمی تاکید کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.

وی افزود: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است. جاده کرج – چالوس به مسافت ۱۶۰ کیلومتر یکی از محورهای گردشگری کشور است که نیمی از آن درمحدوده استان البرز و نیمی دیگر دراستان مازندران است.

منبع؛ ایرنا

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=23524

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: