اختصاصی جریان نو؛

انفجار قیمت سوسیس و کالباس / ۳۰۰ گرم ۲.۵ میلیون تومان!

سوسیس و کالباس جزو غذاهایی است که بدون شک همه به آن علاقه‌مند هستند اما غذایی که دیگر ارزان نیست.
سوسیس

به گزارش جریان نو، قیمت سوسیس و کالباس در بازار سر به فلک کشیده و مردم هنگام خرید با قیمت‌های عجیب و غریبی مواجه می‌شوند.

قیمت یک کیلو کالباس از حدود ۷۰ هزار تومان شروع می‌شود که بی کیفیت است و تا ۸۰۰ هزار تومان هم می‌رسد.

نکته جالب اینجاست که قیمت سوسیس هم در برخی مدل‌های ۳۰۰ گرمی تا ۲.۵ میلیون تومان هم رسیده است.

آنطور که به نظر می‌رسد افزایش قیمت گوشت تیر خلاصی به قیمت سوسیس و کالباس هم زده است.

تاثیر قیمت گوشت بر نرخ سوسیس و کالباس

تاثیر قیمت گوشت بر قیمت سوسیس و کالباس به دلیل وابستگی مستقیم این محصولات به گوشت قابل مشاهده است. در واقع، قیمت گوشت به عنوان ماده اولیه اصلی برای تولید سوسیس و کالباس اهمیت بسیاری دارد. بنابراین، افزایش قیمت گوشت موجب افزایش قیمت سوسیس و کالباس خواهد شد و برعکس، کاهش قیمت گوشت ممکن است منجر به کاهش قیمت این محصولات شود.

انفجار قیمت سوسیس و کالباس / ۳۰۰ گرم ۲.۵ میلیون تومان!

عواملی که تاثیرگذار بر قیمت گوشت و در نتیجه قیمت سوسیس و کالباس هستند عبارتند از:

تغییرات در عرضه و تقاضا: افزایش تقاضا برای گوشت، به دلیل افزایش جمعیت، میزان مصرف و یا عوامل دیگر، می‌تواند منجر به افزایش قیمت گوشت شود و در نتیجه قیمت سوسیس و کالباس نیز افزایش یابد.

تغییرات در هزینه‌های تولید: افزایش هزینه‌های تولید گوشت، مانند هزینه خوراک دام، هزینه نگهداری و پرورش دام و هزینه بسته‌بندی، می‌تواند منجر به افزایش قیمت گوشت و در نتیجه قیمت سوسیس و کالباس شود.

تغییرات در قوانین و مقررات: تغییرات در قوانین و مقررات مربوط به تولید، صادرات و واردات گوشت می‌تواند تاثیرگذار بر قیمت گوشت و سوسیس و کالباس باشد.

به طور کلی، قیمت گوشت و سوسیس و کالباس به دلیل وابستگی مستقیم به گوشت، تحت تاثیر تغییرات قیمت گوشت قرار می‌گیرند.

بهترین کشورهای تولیدکننده سوسیس و کالباس کدامند؟

بهترین تولیدکنندگان سوسیس و کالباس در دنیا به شرح زیر است:

آلمان: آلمان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سوسیس و کالباس در جهان شناخته می‌شود. با بیش از ۱۵۰۰ نوع سوسیس مختلف، صنعت سوسیس و کالباس در آلمان بسیار پیشرفته است.

انفجار قیمت سوسیس و کالباس / ۳۰۰ گرم ۲.۵ میلیون تومان!

ایتالیا: ایتالیا نیز یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان سوسیس و کالباس در جهان است. سوسیس و کالباس ایتالیایی همچنین به عنوان محصولات با کیفیت و خوشمزه شناخته می‌شوند.

فرانسه: فرانسه نیز یکی از کشورهای برتر در تولید سوسیس و کالباس است. سوسیس ها و کالباس های فرانسوی به عنوان محصولات لوکس با عملکرد بالا شناخته می شوند.

آمریکا: در آمریکا نیز صنعت سوسیس و کالباس بسیار پیشرفته و گسترده است. کمپانی های بزرگی مانند هنتس ، اوسکار مایر و جیمی دینز از تولیدکنندگان مشهور در این صنعت هستند.

ترکیه: ترکیه همچنین یکی از تولیدکنندگان معتبر سوسیس و کالباس در جهان است. سوسیس و کالباس ترکیه به عنوان محصولات خوشمزه و با کیفیت شناخته می شوند.

برزیل: برزیل نیز یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سوسیس و کالباس در جهان است. با بیش از ۲۰% تقاضا بین المللی برای محصولات گوشتی، برزیل معروف به صادرات سوسیس و کالباس است.

این فهرست تنها چند نمونه از بهترین تولیدکنندگان سوسیس و کالباس در دنیا است و تعداد شرکت ها و کشورهای دیگری نیز وجود دارند که در این صنعت فعالیت می‌کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=18155

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: