داستان غرق شدن تایتانیک بعد از ۱۱۲ سال/ شناسایی قاتل این کشتی بزرگ از روی یک عکس

این تصویر که این هفته در حراجی به قیمت ۲۲۰۰۰ دلار فروخته شد، چند روز پس از غرق شدن کشتی معروف تایتانیک، از روی عرشۀ یک کشتی جستجو گرفته شد.

به گزارش جریان نو، بیش از یک قرن پس از برخورد کشتی تایتانیک به کوه یخ قاتل خود، این کشتی هنوز نمادی از نوآوری، غرور و تراژدی بشر است. این هفته، خانه حراج هِنری آلدریج در دیوایزِز، ویلتشایر، عکس سیاه و سفید بسیار کمیابی از یک کوه یخی که برخی معتقدند همان کوه یخی است که کشتی تایتانیک را غرق کرد، به قیمت ۱۷۵۰۰ پوند (حدود ۲۲۰۰۰ دلار) فروخت.

جان آر. اِسنو جونیور در این کشتی بود که شرکت خانوادگی او بزرگترین شرکت در نُوا اِسکوشیا بود. اسنو نقش بزرگی در رصد تلاش‌های بازیابی پس از فاجعه تایتانیک داشت.

جویندگان حاضر در کشتی سی. اس‌مَکِی‌بنت، ۳۰۶ جسد را پیدا کردند، اما کشتی فقط ۱۰۰ تابوت حمل می‌کرد. مردان اِسنو ۱۰۰ جسد را در تابوت‌ها گذاشتند و ۹۰ جسد دیگر را در مواد دیگر پیچیدند. برای ۱۱۶ جسد باقیمانده نیز دفن دریایی انجام شد.

به گفته وِریتی بابز از آرتنِت، یک فروشنده خانه حراج آلدریج، عکس پنج در سه اینچی کوه یخ را از خانواده اِسنو در دهه ۱۹۹۰ گرفت. بنابراین، این احتمال وجود دارد که اِسنو این عکس را خودش گرفته باشد.

تایتانیک

این عکس در بخشی از حراج «تایتانیک، ستاره سفید و یادبود حمل و نقل» خانه حراج آلدریج در ۲۷ آوریل فروخته شد. خانه حراج این عکس را بسیار کمیاب توصیف کرد و فروش آن نیز فراتر از انتظارات بود و تخمین پایین یعنی ۴۰۰۰ پوند (حدود ۵۰۰۰ دلار) را چهار برابر کرد.

اَندرو آلدریج، مسئول حراج می‌گوید: «هیچ‌کس نمی‌تواند با قطعیت بگوید این همان کوه یخی است که کشتی تایتانیک را غرق کرده! اما چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که پس از کشتی نجات کارپاتیا، مَکِی‌بِنِت یکی از نخستین کشتی‌هایی بود که به محل غرق‌شدگی رسید و کسی که سوار بر کشتی بوده تصمیم گرفته از این کوه یخ عکس بگیرد.

چارلز هاس، رئیس انجمن بین‌المللی تایتانیک می‌گوید: «تایتانیک احتمالاً پس از کشتی نوح، معروف‌ترین کشتی تاریخ است. داستان تایتانیک ۱۱۲ سال به طول انجامیده است. عده‌ای هستند که می‌گویند، کشتی غرق شد، دست از آن بردارید! اما این کشتی آنقدر داستان‌های شورانگیز دارد که نسل‌های جوان هنوز مجذوب آن هستند.»

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33026

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: