دزد ۴ دقیقه‌ای با قیچی سلمانی مزدا ۳ بلند می کرد!/سارقی با دو مدال کشتی

کسی که مرا به این روز انداخت و پای مرا به سرقت باز کرد نفرین هم دارد. من داشتم زندگی‌ام را می‌کردم که یکی از دوستانم گفت بیا برویم سرقت، کلی هیجان دارد و حالت خوب می‌شود.
سارق

به گزارش جریان نو، سردار علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران صبح دیروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و به تشریح آخرین اقدامات پلیس آگاهی پایتخت پرداخت. او گفت: برای پیشگیری از سرقت و رفع معایب خودروها جلساتی به صورت مستمر با شرکت‌های خودروساز داخلی برگزار می‌کنیم که استاندار تهران هم حضور دارد، در نتیجه همین جلسات تولید برخی خودروها که امنیت و ایمنی لازم نداشتند، متوقف شد. همچنین پیشنهاد استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی در خودروها راهکاری برای پیشگیری از سرقت خودروها و سرنخ خوبی برای پیدا شدن وسیله نقلیه است.در تازه‌ترین طرح پلیس، ۵۷ سارق و مالخر خودرو دستگیر شدند و از این سارقان و مالخران تعداد ۲۰ دستگاه خودروی مسروقه و ۱۵ دستگاه موتور و ۲ هزار قطعه لوازم خودرو مسروقه، کشف شد.

سرقت با قیچی آرایشگری

بیش از ۱۰ سابقه کیفری دارد مدعی است با یک قیچی آرایشگری و به قول خودش سلمانی می‌تواند در تمام خودروهای ال ۹۰ را باز کند. روی پایش خالکوبی کرده است «هر که مرا دید تو را نفرین کرد».

چرا این جمله را روی پایت زدی؟

کسی که مرا به این روز انداخت و پای مرا به سرقت باز کرد نفرین هم دارد. من داشتم زندگی‌ام را می‌کردم که یکی از دوستانم گفت بیا برویم سرقت، کلی هیجان دارد و حالت خوب می‌شود. دو تریپ رفتیم و من معتاد سرقت شدم. دیدم هم پولش خوب است و هم هیجان دارد، سارق حرفه‌ای خودروی مزدا ۳ و لوازم داخل خودرو شدم.

مزدا ۳ را چند دقیقه‌ای سرقت می‌کنی؟

نهایت ۴ دقیقه. آن هم با قیچی سلمانی. از همان قیچی به عنوان سوئیچ هم می‌توانی استفاده کنی.

چطور این شیوه به ذهنت رسید؟

می‌گوید در دانشگاه خلافکاران. در زندان شب‌ها هر کسی از شگردهایش می‌گوید و با خودت می‌گویی این شگرد خوبی است بیرون رفتم امتحان کنم.

حالا چرا مزدا ۳ سرقت می‌کنی؟

خودروی لاکچری است، راحت است و سرعتش بالاست. همه اینها باعث می‌شود که از مزدا برای سرقت استفاده کرد.

خودروهای شاسی بلند را چطور سرقت می‌کردی؟

در عرض ۳۰ ثانیه با الماس شیشه بری. شیشه خودرو را می‌شکستم و وسایل با ارزش داخل آن را سرقت می‌کردیم.

اعتیاد داری؟

بله، این را هم مدیون دوستانم هستم! نشستند زیر پایم و گفتند شبیه شاهرخ خان هستی و زیبایی، من هم جوگیر شدم و تیتاخ مصرف کردم و معتاد شدم.

تیتاخ چیست؟

یک نوع مواد مخدر جدید است، مثل سیگار مصرف می‌شود؛ به خاطر اسم جالبی که داشت آن را برای مصرف انتخاب کردم. مصرف که می‌کنی دچار توهم خودبزرگ‌بینی می‌شوی و تصور می‌کنی هر کاری را می‌توانی انجام دهی.

سارقی با دو مدال کشتی

«یک دختر زندگی‌ام را نابود کرد» گفت‌و‌گوی‌مان با این جمله آغاز می‌شود. متهم جوانی که به اتهام سرقت بازداشت شده و مدعی است دو مدال کشتی جهانی دارد.

چطور یک دختر زندگی‌ات را نابود کرد؟

نمی‌خواهم در موردش حرف بزنم. فقط این را بگویم به خاطر ضربه‌ای که به من زد، با قرص خودکشی کردم. اما شانس آوردم و بعد از ۴۰ روز جدال با مرگ و کما، به هوش آمدم. نمی‌توانستم اتفاقاتی را که افتاده فراموش کنم و در مدت یک هفته به سراغ هروئین رفتم. می‌خواستم خودم را از بین ببرم، چون با خودکشی موفق نشده بودم بمیرم، تصمیم گرفتم اینطوری بمیرم.

پس چرا سارق شدی؟

من سارق نیستم، همدستم سارق است. یکی از دوستانم سرقت لوازم خودرو یا لوازم منزل می‌کرد و بعد زنگ می‌زد به من و می‌گفت بروم دنبالش و او را از محل سرقت به خانه‌شان ببرم. من هم مثل یک راننده آژانس به سراغش می‌رفتم و او  را همراه وسایل سرقتی سوار می‌کردم و به مقصد می‌رساندم. یک وقت‌هایی هم با دوستم برای سرقت لوازم داخل خودرو می‌رفتیم اما فقط در نقش همراهش بودم.

چقدر گیرت می‌آمد؟

درصدی پول می‌گرفتم. من خیلی برایم پول مهم نبود، کارمند یکی از باشگاه‌های فوتبال هستم و وضع مالی‌ام خوب است. فقط این کار را می‌کردم تا کمی از مشکلاتم دور شوم و هزینه موادم هم فراهم شود.

ورزشکاری؟

کشتی‌گیر آزاد بودم و یک مدال طلا در کانادا و در روسیه هم مدال دومی دارم. من فقط ورزشکار نیستم، تحصیلکرده هم هستم و فوق دیپلم تربیت بدنی دارم.

سرقت ۲۰۶ و ال ۹۰ برای سند نمره کردن

روی انگشت دومش، تصویر یک تاج خالکوبی کرده و مدعی است که دلش می‌خواسته مثل یک سلطان دستور دهد و به همین دلیل هم نقش سردسته بودن را به عهده گرفته است.

به چه جرمی بازداشت شدی؟

سند نمره کردن.

بیشتر توضیح بده؟

ماشین‌های تصادفی را می‌خریدم بعد به اعضای باندم سفارش می‌دادم که ماشینی با مشخصات خودروی تصادفی که خریداری کرده‌ام، سرقت کنند. مثلاً اگر ۲۰۶ سفید تیپ دو تصادفی خریداری کرده بودم به همدستانم سفارش می‌دادم که خودروی ۲۰۶ سفید تیپ دو برایم سرقت کنند. بعد از اینکه خودرو را سرقت می‌کردند، شماره شاسی و موتور خودروی تصادفی را با دستگاه هک روی خودروی سرقتی می‌زدم. بعد خودروی جدید را با مدارک خودروی تصادفی به فروش می‌رساندم. به این پروسه می‌گویند سند نمره کردن.

با اعضای باند چطور آشنا شدی؟

از سرقت قبلی‌ام. چند سال قبل به دختر جوانی علاقه‌مند شده بودم به من گفتند پسری به المیرا متلک گفته رفتم سر متلک‌پرانی به المیرا با پسر جوان دعوا کنم. اما او گفت من کلاً درگیر سرقت هستم و اصلاً در خط متلک‌پرانی نیستم، بعد هم در رابطه با کارم پرسید و وقتی فهمید مکانیک هستم از من خواست با آنها در سرقت‌هایشان همراه شوم.

در چند سرقت با آنها بودی؟

اولین خودرو را که سرقت کردند، دستگیر شدم. سه ماهی افتادم زندان و خلاف را کنار گذاشتم.

چند وقت قبل بود که متوجه شدم دوستانم که باهم در سرقت دو سال قبل گیر افتاده بودیم، آزاد شده‌اند. خودشان به سراغم آمدند و پیشنهاد همکاری دادند و من هم قبول کردم.

خودروهای تصادفی را از کجا خریداری می‌کنی؟

اوراقی‌ها در فضای مجازی کلی آگهی فروش می‌دهند و از آنها خریداری می‌کنم.

کدام خودرو برایت سود دارد؟

خب هر چه خودرو داغون‌تر باشد قیمتش پایین‌تر است و از آنجایی که من سند و موتورش را می‌خواهم، اگر موتور سالم باشد اولویت دارد. بعد هم ماشین‌های ۲۰۶ و ال ۹۰ مشتری زیادی دارند.

از هر خودرو چقدر گیرت می‌آید؟

کف قیمت خرید خودروی تصادفی ۵۰ میلیون تومان است و خودروی ۵۰ میلیونی را حدود ۲۵۰ میلیون تومان  می فروختم.

اما چون با سارق شریک  بودم، تقسیم بر دو می‌کردیم. از هر سرقت ۱۰۰ میلیون گیرم آمد.

با پول‌های سرقتی چه کردی؟

خرج دوست دخترم و خودم کردم. پول دزدی که برای آدم وفا نمی‌کند که بشود با آن چیزی خریداری کرد.

چرا خالکوبی تاج را انتخاب کردی؟

من عاشق قدرت هستم. روی بدنم هم کلی خالکوبی دارد. دوست داشتم همیشه دستور بدهم و رئیس باشم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33101

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: