امشب؛ آخرین فرصت انتخاب خودروهای وارداتی /قیمت‌ خودروها (قطعی و علی‌الحساب) در مبادی ورودی است

مهلت انتخاب سه اولویت از میان ۱۰ مدل خودروی وارداتی که از روز دوشنبه (۷ خرداد ماه) به مدت سه روز و صرفاً برای ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول آغاز شده بود، امشب (چهارشنبه شب) به پایان خواهد رسید؛ طبق تاکید مسئولان با توجه به لزوم تعیین‌ تکلیف متقاضیان مرحله‌ اول، احتمالا این عرضه‌ها آخرین عرضه‌ خودروهای بنزینی برای این متقاضیان است.
وارداتی

به گزارش جریان نو، برای متقاضیان خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام‌ این خودروها در اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود ثبت‌نام کرده و نوبت‌دهی شده بودند، از روز دوشنبه (هفتم خرداد ماه) تا پایان امشب چهارشنبه (۹ خرداد ماه) این امکان فراهم شده که از میان ۱۰ مدل خودروی وارداتی عرضه شده در این مرحله، سه اولویت مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در این دور از عرضه خودروهای وارداتی پنج خودروی وارد شده‌ (توسط چهار شرکت‌ واردکننده) دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و همچنین پنج خودروی وارد شده‌ (توسط سه شرکت) ‌دارای قیمت‌ علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند که برای مشتریان عرضه شده است.

در این دوره، متقاضیان می‌توانند سه اولویت مورد نظر خود از سبد محصولات عرضه شده را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است که قیمت‌ خودروها (قطعی و علی‌الحساب) در مبادی ورودی است و هزینه‌ها و عوارض قانونی معمول پس از ترخیص، در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌ قطعی که مصوب خواهد شد، اضافه می‌شود.

پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، بررسی اطلاعات و تطبیق مشتریان با ظرفیت خودروهای موجود، وضعیت تخصیص به متقاضیان را اعلام و در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی بارگذاری می‌کنند؛ پس از اعلام نتایج، پیامک واریز از سوی شرکت برای منتخبان ارسال خواهد شد و پس از آن، مشتریان  پنج روز فرصت واریز خواهند داشت؛ عدم واریز وجه طی مدت تعیین شده، پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف می‌شود.

گفتنی است با توجه به اینکه نوع فروش به صورت قطعی است، شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، نسبت به تحویل خودرو با قیمت قطعی حداکثر ظرف یک ماه پس از تکمیل وجه، اقدام کنند؛ در صورت تاخیر در تحویل یا انصراف از خرید و… قراردادهای مذکور مشمول جرائم مندرج در آیین‌نامه خواهد شد.

تاکید می‌شود که در این مرحله از عرضه خودروهای وارداتی،  هیچگونه ثبت‌نام جدیدی برای متقاضیان جدید انجام نشد و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً ویژه ثبت‌نام کنندگان مرحله اول بوده است.

ترتیب اولویت در این سه انتخاب مهم است و در صورت تخصیص هر کدام از سه انتخاب (بر اساس اولویت متقاضی و ظرفیت خودرو انتخابی)، قابلیت لغو سفارش و تغییر خودرو در مراحل بعدی وجود ندارد؛ از سوی دیگر چنانچه پس از تخصیص خودرو و فراخوانی که از سوی شرکت واردکننده برای مشتری ارسال می‌شود، متقاضی وجه خودروی خود را واریز نکند، از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی حذف خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=36300

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: