امام جمعه ساری: حرمت ماه رمضان در سفرهای نوروزی نگه داشته شود

لائینی، امام جمعه ساری: افطاردهی ادارت و دستگاه‌های اجرایی از کیسه خلیفه بخشیدن است، در این خصوص با همکاری کارکنان ان اداره به صورت خیریه‌ای آنهم سفره‌ای ساده و بی آلایش پهن شود.
امام جمعه ساری

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز، ۲۵ اسفند ماه در نماز جمعه ساری در جمع نمازگزاران با دعوت به تقوا الهی اظهار کرد: نماز بهترین کارگشا در مسیر زندگی است همچنین موفقیت با صبر حاصل می‌شود.

جریان نو، وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان لازم است توصیه‌هایی یادآوری شود، افزود: ماه مهمانی خداست و باید ارزش و کرامت ماه مبارک رمضان حفظ شود.

خطیب نماز جمعه ساری با اشاره به اینکه افطار دادن‌ها باید بدون تشریفات برگزار شود، ادامه داد: در ضیافت افطاری باید افرادی دعوت شوند که نیازمند هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه برخی دستگاه‌های دولتی اقدام به افطاردهی می‌کنند، خاطرنشان کرد: هزینه افطاردهی ادارت و دستگاه‌های اجرایی از کیسه خلیفه بخشیدن است، در این خصوص با همکاری کارکنان ان اداره به صورت خیریه‌ای آنهم سفره‌ای ساده و بی آلایش پهن شود.

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: قرآن مکتوب باید در زندگی ما باشد ولی قرآن ناطق که حضرت ولیعصر(عج) هستند باید انس با امام زمان(عج) در مردم بیشتر شود.

نظارت بر بازار

وی با بیان اینکه لازم است مسئولان نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند و جلوی گرانی‌ها گرفته شود، گفت: نهادهای مردمی بازار و بازرگانی و دولت باید بر بازار نظارت داشته باشند اما اگر دولت خودش اقدام به گرانی بی‌رویه می‌کند چه کسی باید بر دولت نظارت داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران به افزایش قیمت حامل‌های انرژی در استان اشاره کرد و افزود: اینطور نیست هر دستگاهی دلش خواست تعرفه تعیین کند؛ باید نظارت دقیقی روی این مسائل باشد.

این مسئول به شعار«شهرمان روزه‌دار است» اشاره کرد و گفت: مسافران و گردشگرانی که وارد استان می‌شوند بسیار ارزشمند است اما باید بدانند که حرمت روزه داری را حفظ کنند.

امام جمعه ساری در پیش بودن سال نو را برای همه پر از خیر و برکت آرزو کرد و یادآور شد: باید در راستای راهبرد و شعار مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

حفظ حرمت شب‌های قدر

این مسئول با تاکید براینکه عیدنوروز ایام خاص و خوبی است و به دلیل تقارن به ماه مبارک رمضان باید تعطیلات مدیریت شود، افزود: احترام طبیعت، ایام قدر، امام علی(ع) و ماه مبارک رمضان باید حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با مرور حوادث چهارشنبه آخر سال در استان گفت: ۱۵ فوتی و ۴ هزار و ۷۰۰ مصدوم حاصل یک چهارشنبه سوری است که خانواده‌ها را غصه‌دار کرده است.

آیت الله لائینی به سالروز صنعتی شدن نفت در ۲۹ اسفند اشاره کرد و افزود: با صنعتی شدن نفت موجب شد تا نفت از دست ایادی غرب خارج شود اما این اقدام جدیت پیدا نکرد؛ در واقع لازم بود حکومت ملی شود که با شکل گیری انقلاب اسلامی جیره خواران غرب به کنار رفتند.

وی با بیان اینکه شعار سال ۱۴۰۲ مضمون تولیدی داشته است و مسئولان باید گزارش دهند که در تحقق این شعار چه اقداماتی انجام شد، تصریح کرد: بیش از ۷ هزار از شرکت‌های تولیدی و صنعتی راکد در دولت سیزدهم فعال شدند و این بخشی از تحقق شعار سال بود؛ البته کم و کاستی، نقد و مطالباتی هم وجود دارد که در جای خود محفوظ است.

حمایت از غزه

عضو مجلس خبرگان رهبری به مسائل سیاسی منطقه به ویژه غزه اشاره کرد و گفت: در ۱۶۰ روز گذشته بیش از ۱۳۱ هزار نفر به شهادت رسیدند که از این تعداد ۱۴ هزار نفر کودک و ۹ هزار نفر زن هستند. همچنین ۶۰ هزار خانم باردار به دلیل نبود بهداشت در وضعیت نامناسب قرار دارند.

وی ادامه داد: در ۱۶۱ روز گذشته که جنگ در غزه شروع شد۷۰ هزار تن بمب روی مردم غزه ریخته شد و ما به دنیا اعلام می‌کنیم مردم غزه با الهام به صبر به نبرد و دفاع ادامه می‌دهند و ماه هم از آنها حمایت می‌کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=26831

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: