ممنوعیت افزایش نرخ هتل‌ها در نوروز

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی با بیان این که تاسیسات گردشگری مکلف هستند نرخ مصوب را در معرض دید عموم قرار دهند، گفت: افزایش نرخ هتل‌ها را در ایام نوروز ممنوع اعلام کردیم.
هتل

یحیی نقی‌زاده، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، درباره افزایش نرخ تاسیسات گردشگری اظهار کرد: به استناد آئین نامه نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری همه ساله باید فرایند ابلاغ را طی کند.

جریان نو؛ وی با بیان این که «تشکل‌های مربوطه باید نرخ‌ها را تایید کنند»، گفت: آن‌هایی که گواهی دریافت نکردند، درصدی از سوی وزارتخانه اعلام شده و آن‌ها مکلف به اجرای آن هستند.

نقی زاده ادامه داد: بیش از ۱۶ ماه از اعلام نرخ قبلی گذشته بود و به غیر از این، بوم گردی‌ها، هتل آپارتمان‌ها و هتل‌ها و… نمی‌توانند رقمی غیر از این را افزایش دهند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی با بیان این که اگر مکان‌های گردشگر پذیر رقمی بالاتر را از مسافر دریافت کنند، با آن‌ها برخورد خواهد شد و مردم که از این تاسیسات استفاده می‌کنند، در صورت مشاهده اطلاع دهند.

نقی‌زاده درباره مقایسه قیمت نرخ‌های مختلف گفت: از طریق سامانه دسترسی به نرخ‌ها را برای مردم قرار دادیم.

وی اضافه کرد: تنوع تاسیسات زیاد است ولی نه آن گونه که نرخ‌ها برای مردم قابل اجرا نباشد و از این رو هر کس با توجه به توان مالی سراغ تاسیسات مختلف می‌رود.

نقی زاده با بیان اینکه «در اوج نوروز تقاضا برای اقامت بسیار زیاد است»، تصریح کرد: برخی از تاسیسات در نوروز قیمت را افزایش می‌دهند و از این رو اگر بدانیم قیمت مصوب چه میزان است، می‌توان از طریق مجاریِ موجود کار را پیگیری کرد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه «دریافت شکایت و پیشنهاد مقدور است و می‌توان نرخ هتل‌ها را کسب نمود»، گفت: ما افزایش نرخ هتل‌ها را در ایام نوروز ممنوع اعلام کردیم و از مردم درخواست داریم در صورت مشاهده تخلف از نرخ مصوب، به ما گزارش دهند.

نقی‌زاده گفت: تاسیسات مکلف هستند نرخ مصوب را در معرض دید عموم قرار دهند.

منبع: صدای بورس

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=26858

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: