چرا خانواده های ژاپنی علاقه ای به فرزندآوری ندارند؟

با عمیق تر شدن مشکلات جمعیتی، تعداد تولدهای جدید ژاپن در سال ۲۰۲۳ به پایین ترین سطح خود رسیده است.
ژاپن

به گزارش جریان نو، رویترز نوشت: داده های اولیه دولت در روز سه شنبه نشان داد که تعداد نوزادان متولد شده در ژاپن برای هشتمین سال متوالی کاهشی بوده که در نهایت در سال ۲۰۲۳ به پایین ترین حد خود رسیده است که نشان دهنده وظیفه دلهره آور این کشور در تلاش برای جلوگیری از کاهش جمعیت است.

تعداد تولدها ۵.۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۷۵۸۶۳۱ نفر رسید، در حالی که تعداد ازدواج ها ۵.۹ درصد کاهش نشان داده و به ۴۸۹۲۸۱ رسیده است. این اولین بار در ۹۰ سال گذشته است که تعداد ازدواج‌ها به زیر ۵۰۰۰۰۰ کاهش می‌یابد.

سخنگوی ارشد دولت ژاپن در پاسخ به سوالی درباره آخرین داده ها گفت: دولت گام های بی سابقه ای را برای مقابله با کاهش نرخ زاد و ولد از جمله گسترش مراقبت از کودکان و ترویج افزایش دستمزد برای کارگران جوان برداشته اما کاهش نرخ زاد و ولد در وضعیت بحرانی قرار دارد. حدود شش سال آینده تا سال ۲۰۳۰، آخرین فرصت برای معکوس کردن روند کاهش جمعیت خواهد بود.

طبق برآورد موسسه ملی تحقیقات جمعیت و تامین اجتماعی، جمعیت ژاپن احتمالا تا سال ۲۰۷۰ حدود ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت و به ۸۷ میلیون نفر خواهد رسید به طوریکه از هر ۱۰ نفر، چهار نفر در سن ۶۵ سال یا بیشتر خواهند بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=23912

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: