بهترین روش جمع بندی + راهنمای خرید منابع جمع بندی کنکور

مهم‌ترین نکته برای کسب موفقیت در کنکور سراسری استفاده‌ی صحیح از زمان می‌باشد. با تاکید بر این موضوع مهم، زمان‌بندی برای یادگیری مطالب کنکور را می‌توان در سه مرحل دسته‌بندی کرد.
کنکور

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند می‌بایست چند هفته‌ی پایانی فرصت خود، تا پیش از فرارسیدن کنکور را به یک جمع‌بندی پیرامون مطالبی که در طول سال تحصیلی آموخته‌اند، بپردازند. از آن جایی که مرور کتاب‌های تست که نسبتاً حجیم هستند در این فرصت کوتاه تقریباً غیرممکن است؛ می‌توان به لزوم جمع‌بندی اصولی مطالب کنکوری پی برد.

کنکور

خوشبختانه ناشران برتری همچون خیلی سبز، مهروماه، نشر الگو، گاج و قلم‌چی با کمک گرفتن از گروه علمی موفق‌ خود، که آنها نیز زمانی این مرحله‌ی حیاتی زندگی تحصیلی‌شان را پشت سرگذاشته‌اند؛ کتاب‌های جمع‌بندی متنوعی را در این زمینه به چاپ رسانده‌اند.

بهترین زمان و روش برای جمع بندی کنکور

مهم‌ترین نکته برای کسب موفقیت در کنکور سراسری استفاده‌ی صحیح از زمان می‌باشد. با تاکید بر این موضوع مهم، زمان‌بندی برای یادگیری مطالب کنکور را می‌توان در سه مرحل دسته‌بندی کرد.

مرحله‌ی اول یا همان آغازین: داوطلبان در این بازه‌ی زمانی می‌بایست مطالبی را که در کنکور سراسری از آنها طراحی سوال می‌‌شود به ترتیب اهمیت‌شان اولویت‌ بندی کنند و براساس آن شروع به مطالعه نمایند. استفاده از کتب مختلف با تست‌های متنوعِ استاندارد و هم‌چنین مطالعه‌ی پاسخ تشریحی مسائل، تاثیر بسیاری در یاگیری مطالب دارند.

مرحله‌ی دوم: در این مرحله داوطلب باید با مرور و تست‌زنی‌های متنوع مطالبی را که آموخته است، در ذهن خود تثبیت نماید. استفاده کردن از تست‌های موضوعی میکرو طبقه‌بندی شده و پرسش‌های مفهومی موجب می‌شوند دانسته‌های داوطلبان تا حدود ۷۰% در ذهن‌شان تثبیت شود.

مرحله‌ی سوم: این مرحله از اهمیت بسیاربالایی برای داوطلبان برخوردار می‌باشد زیرا از نظر زمانی، فرصت کوتاهی تا روز کنکور باقی مانده است؛ پس انتخاب کتب جمع‌بندی استاندارد برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه در این مرحله اهمیت خود را به خوبی نشان می‌دهند.

بهترین کتاب های جمع‌بندی کنکور

در سالهای اخیر برای اینکه داوطلب را کاملا با شرایط کنکور آشنا کنند و در روزهای نزدیک به کنکور آنها بتوانند خود را بسنجند، بسته‌هایی درست شبیه دفترچه‌های کنکور بدون هیچ درسنامه‌ای توسط برخی ناشران به چاپ سیده که حکم همان سوالات جمع‌بندی و پایانی را دارد. در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین پک‌های کنکوری اشاره می‌کنیم.

کنکور

کنکوریوم مهروماه

بسته‌های کنکوریوم مهروماه با هدف در اختیار گذاشتن سوالات آزمون‌‌های سال‌های گذشته به شکل اختصاصی در سه رشته‌ی تجربی، ریاضی و انسانی برای سنجش میزان آگاهی و تسلط افراد و همچنین آشنایی با چگونگی ارائه‌ی سوال‌ها در کنکور به چاپ رسیده است.

ویژگی‌های کنکوریوم مهروماه

• ارائه‌ی سوالات آزمون سراسری داخل و خارج از کشور
• همسو با تغییرات روند برگزاری کنکور
• کتاب حل تشریحی
• کتاب آموزش نکات کلیدی و راهبردی

چند کنکور خیلی سبز

چند کنکور خیلی سبز در دو جلد پاسخ و سوال؛ دقیقا جهت آماده‌سازی دواطلبان کنکور در رشته‌های انسانی، تجربی و ریاضی تالیف شده است. در این مجموعه سوالات کنکور سال‌های قبل و تست‌های تالیفی جهت هماهنگی بیشتر دواطلب با کنکور ارائه شده است.

ویژگی‌های چند کنکور

• ارائه‌ی ۲۰ آزمون مشابه کنکور سال‌های قبل
• ارائه‌ی ۱۰ آزمون سراسری سال‌های قبل داخل و خارج
• ارائه نرم‌افزاری کاربردی برای تعیین میزان تراز داوطلب
• کتابچه راهنما

کنکور

فصل آزمون خیلی سبز

 

مجموعه‌ی فصل آزمون شامل نکات و مسائل کاربردی هر درس می‌باشد که به شکل خلاصه ارائه شده است. در این کتاب توجه کمتری به درسنامه شده و بیشتر جهت مرور مطالب مهمی است که نقش پررنگتری را در کنکور ایفا می‌کنند.
برای استفاده از این فرصت و آماده‌ شدن برای رقابت در کنکور سراسری و در نهایت بدست آوردن نتیجه‌ای دلخواه می‌توانید با خرید آنلاین کتاب فصل آزمون یه قدم به موفقیت نزدیک شوید.

ویژگی‌های کتاب فصل آزمون

• از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد کتاب‌های فصل آزمون مرور دروس و نکات در حین مطالعه‌ی پاسخ‌های تشریحی و سنجش میزان آگاهی داوطلب است و از یک کتاب جمع‌بندی چیزی جز این انتظار نمی‌رود ارائه‌ی مطالب در کوتاهترین زمان ممکن.

• با توجه به اینکه داوطلب نیاز دارد تمامی دروس سه پایه را مرورو کند این مجموعه در تعداد صفحات کم به این امر پرداخته و پاسخگوی نیاز افراد بوده است.
• از نکاتی مهمی که از چشم طراحان سوالات کتاب‌های فصل آزمون دور نمانده حفظ چهارچوب‌های طراحی سوال از مباحث و مواردی است که در کنکورهای سال‌های قبل به آنها توجه شده است.
• در کتاب‌های فصل آزمون چندین آزمون با عناوین آزمون‌های موضوعی، استاندارد و به سوی ۱۰۰ (پیشرفته) و همچنین آزمون‌های جامع و شبیه ساز جهت آماده‌سازی بیشتر داوطلب طراحی شده است.
• این مجموعه مناسب دانش‌آموزان سه پایه‌ی دهم، یازدهم و دوازدهم نیز هست چرا که آزمون‌ها به صورت فصل به فصل ارائه شده است.

موج آزمون نشر الگو

کتاب‌های موج آزمون یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های جمع‌بندی است که در آن درسنامه به شکل مختصر و کوتاه به همراه نکات مهم که جنبه‌ی یادآوری دروس را دارند ارائه شده است. این مجموعه مناسب دانش‌آوزان و داوطلبان کنکور می‌باشد.

نکته‌ی قابل تامل در این مجموعه توجه آن به تست‌های کنکوری سال‌های گذشته و پاسخ‌نامه‌ای کاملا مفصل است که شرایط مرور و بازبینی نکات را برای داوطلب فراهم می‌کند و به این شکل از اضطراب کنکوری‌ها می‌کاهد.

ویژگی کتاب‌های موج آزمون

• درس‌نامه‌ی مختصر و مفید
• استفاده از سوالات کنکور‌های سالهای قبل و تالیفی
• مطالب و نکات هماهنگ با کتب درسی

کتاب های جمع بندی خیلی سبز

روزهای پایانی و نزدیک به کنکور باید به مرور و مطالعه‌ی نکات بگذرد و دیگر وقت آموزش نیست کتاب‌های جمع‌بندی بهترین منبع برای رسیدن به این هدف محسوب می‌شود برای همین انتشارات خیلی سبز کتا‌ب‌هایی برای درس‌های مختلف و در رشته‌های مختلف با عنوان جمع‌بندی تالیف کرده است.

این مجموعه برای دانش آموزان پایه‌های دهم،یازدهم و دوازدهم نیز کاربردی است چرا که می توانند در زمان کم مهمترین نکات را مرور کنند و با حل تمرین‌ها و مطالعه‌ی مثال‌ها بر دروس مسلط شوند و از امتحانات سربلند بیرون بیایند.

ویژگی‌های کتاب جمع بندی خیلی سبز

· درسنامه‌ها به شکل ساده اما کامل به همراه نکات مهم و کلیدی
· استفاده از مثا‌ل‌هایی که قابل استفاده‌ و پرتکرارند
• سوالات چهارگزینه‌ای موثر با پاسخ تشریحی و توضیحی

کتاب دور دنیا گاج

کتاب دور دنیا در ۴ ساعت از انتشارات گاج شامل سوالات عمومی و اختصاصی مشابه کنکور سراسری است و در این مجموعه به زمان که یکی از گزینه‌های مهم کنکور می‌‌باشد نیز توجه شده است. با استفاده از این کتاب داوطلب در یک بازه زمانی مشخص میزان آگاهی خود را محک می‌زند.

ویژگی‌های بسته دور دنیا گاج

• ۱۲ کنکور برگزار شده داخلی و خارجی را شامل می‌شود
• پاسخنامه تشریحی

برای خرید کتاب های جمع بندی

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33286

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: