باهوش ترین مردم جهان

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیاست که در صدر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. ژاپن با ضریب هوشی ملی 106.48 باهوش ترین کشور جهان از نظر ضریب هوشی است.
هوش

رای رتبه بندی ۳۵ مورد از باهوش ترین کشورهای جهان، از «هوش ملل» نوشته ریچارد لین و دیوید بکر استفاده کرده ایم. این مطالعه توسط محققان ریچارد لین و دیوید بکر که از سوی موسسه تحقیقات اجتماعی اولستر در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، نمرات IQ ملی را برای همه کشورها ارائه داده اند.

به گزارش جریان نو، ما از داده‌های موجود برای محدود کردن انتخاب خود و رتبه‌بندی ۳۵ باهوش‌ترین کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان استفاده کردیم که در زیر به ترتیب آخر به اول فهرست شده‌اند.

۳۵. روسیه

امتیاز هوش ملی: ۹۶.۲۹

روسیه از نظر مساحت بزرگترین کشور جهان است و با امتیاز ضریب هوشی ملی ۹۶.۲۹ در میان ۳۵  باهوش ترین کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

۳۴. اسلواکی

امتیاز هوش ملی: ۹۶.۳۲

اسلواکی کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. بر اساس یک مطالعه جدید، اسلواکی دارای نمره IQ ملی ۹۶.۳۲ است.

۳۳. لهستان

امتیاز هوش ملی: ۹۶.۳۵

لهستان کشوری در اروپای مرکزی است که دارای نمره هوش ملی ۹۶.۳۵ است. این کشور با اسلواکی مرز مشترک دارد.

۳۲. فرانسه

امتیاز هوش ملی: ۹۶.۶۹

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که به خاطر مد، غذا، فرهنگ و برج ایفل شهرت دارد. امتیاز هوش ملی فرانسه ۹۶.۶۹ است.

۳۱. سوئد

امتیاز هوش ملی: ۹۷

سوئد یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است. سوئد که جنگل‌ها و دریاچه‌های زیادی دارد، به‌خاطر مناظر زیبا و همچنین برنامه‌های رفاهی موفق معروف است. این کشور نمره هوش ملی ۹۷ دارد.

۳۰. نروژ

امتیاز هوش ملی: ۹۷.۱۳

نروژ یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است که با سوئد مرز مشترک دارد. نروژ خانه کوه های زیبا، یخچال های طبیعی و آبدره های عمیق ساحلی است. این کشور با امتیاز ضریب هوشی ملی ۹۷.۱۳ در میان ۳۵ کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

۲۹. ایالات متحده آمریکا

امتیاز هوش ملی: ۹۷.۴۳

ایالات متحده یکی از شناخته شده ترین کشورهای جهان است. این کشور از نظر مساحت سومین کشور بزرگ جهان است که بسیاری از نمادهای فرهنگی و بسیاری از مکان های دیدنی نمادین را در خود جای داده است. امتیاز هوش ملی ایالات متحده ۹۷.۴۳ است.

۲۸. بلژیک

امتیاز هوش ملی: ۹۷.۴۹

بلژیک کشوری در اروپای غربی است که به خاطر معماری رنسانس و شهرهای قرون وسطایی شهرت دارد. این کشور به عنوان یکی از باهوش ترین کشورهای جهان، دارای نمره هوش ملی ۹۷.۴۹ است.

۲۷. دانمارک

امتیاز هوش ملی: ۹۷.۸۳

دانمارک یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است که با نمره ضریب هوشی ملی ۹۷.۸۳ رتبه ۲۷ را در فهرست باهوش ترین کشورهای جهان دارد.

۲۶. ایسلند

امتیاز هوش ملی: ۹۸.۲۶

ایسلند یک کشور جزیره ای شمال اروپا بین اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس منجمد شمالی است. این منطقه با چشم انداز شگفت انگیزش با آتشفشان ها، آبفشان ها، چشمه های آب گرم، مزارع گدازه و پارک های ملی تعریف شده است. نمره هوش ملی ایسلند ۹۸.۲۶ است.

۲۵. اتریش

امتیاز هوش ملی: ۹۸.۳۸

اتریش کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. این شهر که در رشته کوه های آلپ شرقی قرار دارد، به دلیل رشته کوه ها، قلعه ها، کاخ ها و دیگر آثار معماری خود شناخته شده است. اتریش با امتیاز ضریب هوشی ملی ۹۸.۳۸ در میان ۲۵ کشور برتر با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

۲۴. نیوزلند

امتیاز هوش ملی: ۹۸.۵۷

نیوزلند کشوری جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس آرام است که از دو جزیره اصلی و بیش از ۷۰۰ جزیره کوچکتر تشکیل شده است. این کشور دارای نمره هوش ملی ۹۸.۵۷ است.

۲۳. اسلوونی

امتیاز هوش ملی: ۹۸.۶

اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی است که به خاطر کوه ها، دریاچه ها، پیست های اسکی و مناظر زیبای خود شناخته شده است. ضریب هوش ملی اسلوونی ۹۸.۶ است.

۲۲. کره شمالی

امتیاز هوش ملی: ۹۸.۸۲

کره شمالی با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره، کشوری در شرق آسیا است که نیمه شمالی شبه جزیره کره را تشکیل می دهد. این یک دولت تمامیت خواه به شدت متمرکز است و ارتش بزرگی دارد. بر اساس یک مطالعه اخیر، کره شمالی دارای ضریب هوش ملی ۹۸.۸۲ است.

۲۱. گرینلند

امتیاز هوش ملی: ۹۸.۸۹

گرینلند یک کشور خودمختار بین دو اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس اطلس است. در حالی که این کشور از نظر جغرافیایی بخشی از قاره آمریکای شمالی است، از نظر سیاسی و فرهنگی با اروپا مرتبط بوده است. گرینلند دارای ضریب هوش ملی ۹۸.۸۹ است.

۲۰. انگلستان

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۱۲

بریتانیا، در شمال غربی اروپا، در میان ۲۰ کشور برتر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. بر اساس یک مطالعه جدید، انگلستان دارای نمره هوش ملی ۹۹.۱۲ است.

۱۹. سوئیس

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۲۴

سوئیس کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. این کشور برای مناظر متنوع، دریاچه‌های متعدد و قله‌های بلند آلپ شناخته شده است. سوئیس دارای ضریب هوش ملی ۹۹.۲۴ است.

۱۸. مجارستان

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۲۴

مجارستان کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است که به خاطر مناظر زیبا و منابع طبیعی شهرت دارد. مجارستان به عنوان یکی از باهوش ترین کشورها از نظر ضریب هوشی، دارای امتیاز هوشی ملی ۹۹.۲۴ است.

۱۷. استرالیا

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۲۴

استرالیا کشوری در اقیانوسیه است که از سرزمین اصلی قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و چندین جزیره کوچکتر تشکیل شده است. این کشور همچنین در زمره پیشرفته ترین کشورها در زمینه آموزش قرار دارد. استرالیا دارای نمره هوش ملی ۹۹.۲۴ است.

۱۶. کانادا

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۵۲

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است. طبق یک مطالعه جدید، کانادا دارای نمره هوشی ملی ۹۹.۵۲ است.

۱۵. کامبوج

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۷۵

کامبوج کشوری در آسیای جنوب شرقی است که در میان ۱۵ کشور برتر لیست باهوش ترین کشورهای ما قرار دارد.

۱۴. ماکائو

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۸۲

ماکائو یک ایالت-شهر در سواحل جنوبی چین است. این کشور دارای کازینوها و مراکز خرید غول پیکر است و به آن «لاس وگاس آسیا» می‌گویند. ماکائو دارای ضریب هوش ملی ۹۹.۸۲ است.

۱۳. لوکزامبورگ

امتیاز هوش ملی: ۹۹.۸۷

لوکزامبورگ یک کشور کوچک محصور در خشکی در اروپای غربی است. این کشور توسط بلژیک، فرانسه و آلمان احاطه شده است. لوکزامبورگ دارای ضریب هوش ملی ۹۹.۸۷ است.

۱۲. استونی

امتیاز هوش ملی: ۱۰۰.۷۲

استونی کشوری در کنار دریای بالتیک در شمال اروپا است. استونی با نمره ضریب هوشی ملی ۱۰۰.۷۲ در میان ۱۲ کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

۱۱. هلند

امتیاز هوش ملی: ۱۰۰.۷۴

هلند کشوری در شمال غربی اروپا است که به دلیل کانال ها، مزارع لاله، آسیاب های بادی و مسیرهای دوچرخه سواری شهرت دارد. هلند ضریب هوش ملی ۱۰۰.۷۴ دارد.

۱۰. آلمان

امتیاز هوش ملی: ۱۰۰.۷۴

آلمان کشوری در منطقه غربی اروپای مرکزی است که در میان ۱۰ کشور برتر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. نمره هوش ملی آلمان ۱۰۰.۷۴ است.

۹. لیختن اشتاین

امتیاز هوش ملی: ۱۰۱.۰۷

لیختن اشتاین یک ایالت کوچک محصور در خشکی در کوه های آلپ بین اتریش و سوئیس است. این کشور یکی از کوچکترین کشورهای جهان است. لیختن اشتاین دارای ضریب هوش ملی ۱۰۱.۰۷ است.

۸. فنلاند

امتیاز هوش ملی: ۱۰۱.۲

فنلاند در شمال اروپا است. این کشور با امتیاز ضریب هوشی ملی ۱۰۱.۲ در بین باهوش ترین کشورها از نظر ضریب هوشی قرار دارد. فنلاند همچنین به عنوان یکی از تحصیلکرده ترین و امن ترین کشورها در نظر گرفته می شود.

۷. بلاروس

امتیاز هوش ملی: ۱۰۱.۶

بلاروس کشوری محصور در خشکی در اروپای شرقی است که به خاطر جنگل ها و دریاچه هایش معروف است. بر اساس یک مطالعه جدید، بلاروس دارای نمره هوشی ملی ۱۰۱.۶ است.

۶. کره جنوبی

امتیاز هوش ملی: ۱۰۲.۳۵

کره جنوبی کشوری در شرق آسیا در نیمه جنوبی شبه جزیره کره است. کره جنوبی با نمره ضریب هوشی ملی ۱۰۲.۳۵ در رتبه بالایی در میان کشورهای دارای بالاترین نمره هوش در جهان قرار دارد.

۵. چین

امتیاز هوش ملی: ۱۰۴.۱

چین یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. چین با نمره ضریب هوشی ملی ۱۰۴.۱ در میان ۵ کشور برتر باهوش ترین با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

۴. هنگ کنگ

امتیاز هوش ملی: ۱۰۵.۳۷

هنگ کنگ یک منطقه اداری ویژه (SAR) در چین است. بر اساس یک مطالعه اخیر، هنگ کنگ دارای نمره هوشی ملی ۱۰۵.۳۷ است.

۳. سنگاپور

امتیاز هوش ملی: ۱۰۵.۸۹

سنگاپور کشوری جزیره ای در دریای جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور با نمره ضریب هوشی ملی ۱۰۵.۸۹ در میان ۳ کشور برتر با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

۲. تایوان

امتیاز هوش ملی: ۱۰۶.۴۷

تایوان، با نام رسمی جمهوری چین، در شرق آسیا واقع شده است و در فهرست باهوش ترین کشورهای ما با بالاترین ضریب هوشی در جهان در رتبه دوم قرار دارد. نمره هوش ملی تایوان ۱۰۶.۴۷ است.

۱. ژاپن

امتیاز هوش ملی: ۱۰۶.۴۸

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیاست که در صدر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. ژاپن با ضریب هوشی ملی ۱۰۶.۴۸ باهوش ترین کشور جهان از نظر ضریب هوشی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33533

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: