نحوه پیگیری کارت سوخت اعلام شد+جزییات

مفقود شدن کارت سوخت یا جاماندن آن در بسیاری از جایگاه‌ها به مشکلی شایع در بین رانندگان تبدیل شده است. از این رو مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت در این باره توضیحاتی داد.
کارت سوخت

محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت در خصوص نحوه پیگیری کارت سوخت جامانده در جایگاه‌های سوخت گفت: جایگاه‌دار موظف است مشخصات کارت سوختی که در جایگاه جامانده است را در سامانه‌ای که در اختیار جایگاه‌داران است، ثبت کند.

به گزارش جریان نو، وی ادامه داد: جایگاه‌داران مشخصات کارت سوخت جامانده در جایگاه سوخت را باید در سامانه scs.niopdc.ir ثبت کنند. همچنین دارندگان کارت هم با وارد شدن به سایت مربوطه می‌توانند محل کارت سوخت خودرو خود را جستجو کنند.

مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت گفت: همچنین طبق مشخصات و یا شماره تلفن همراهی که متقاضیان در سامانه ثبت کرده‌اند، یک رمز یکبار مصرف ارسال می‌شود و جایگاه‌دار طبق رمز کارت سوخت را تحویل مالک خودرو می‌دهد.

به گفته صادقی، اگر بعد از مدت ده روز مالک کارت به جایگاه برای دریافت کارت خود مراجعه نکند، جایگاه‌دار کارت سوخت جامانده را به ناحیه مربوطه تحویل می‌دهد.

او گفت: همچنین اگر مالکان خودرو رمز کارت سوخت را چند بار اشتباه وارد کنند، کارت به صورت خودکار قفل می‌شود و باید مالک با مشخصات خودرو به ناحیه محل جایگاه سوخت مراجعه و اقدام به حذف رمز قبلی کند.

او بیان کرد: از  سال گذشته تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار کارت در جایگاه‌های سراسر کشور جامانده است، که تقریبا نزدیک به ۲۷۰ هزار نفر برای دریافت کارت سوخت شخصی خودشان به جایگاه‌ها مراجعه کرده‌اند.

صادقی تصریح کرد: ندادن کارت سوخت به دیگران برای سوخت‌گیری، موضوعی است که می‌تواند از سوء‌استفاده افراد سودجو جلوگیری کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=29794

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: