خانم مبارز ژاپنی که مورد علاقه حماس است! (عکس)

فوساکو شیگه‌ نوبو در سپتامبر سال ۱۹۴۵ در ژاپن به دنیا آمد. در ماه فوریه سال ۱۹۷۱ «ارتش سرخ ژاپن» (نیهون سکیگون) را پایه‌ ریزی کرد. «ارتش سرخ ژاپن» حدود ۴۰ عضو داشت. او شخصاً در بسیاری از عملیات مسلحانه حضور داشت.

ارتش سرخ ژاپن با «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» رابطه‌ای بسیار نزدیک داشت. هدف ارتش سرخ ژاپن براندازی سلطنت در ژاپن و آغاز یک انقلاب بود. نام‌های دیگر ارتش سرخ ژاپن عبارتند از: «بریگارد بین‌المللی ضدامپریالیست»، «نیپون سکیگون»، «نیهون سکیگون»، «بریگارد جنگ مقدس» و «جبهه دموکراتیک ضدجنگ»

خانم مبارز ژاپنی که مورد علاقه حماس است! (عکس)

در سال ۲۰۰۰ مردم «اوزاکا» شاهد پیاده شدن یک زن میان‌سال با دستانی دست‌بندزده بودند. او دستانش را بالا آورد و فریاد زد: «من به مبارزه ادامه خواهم داد!»

پلیس ژپن او را که «مخوف‌ترین زن تروریست جهان» می‌نامید در شهرک کوچک «تاکاتسوکی» در حومه «اوساکا» دستگیر کرد. در آوریل سال ۲۰۰۱، شیگه‌ نوبو انحلال ارتش سرخ ژاپن را اعلام کرد.

در فوریه سال ۲۰۰۶ او به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

فوساکو شیگه‌ نوبو در خرداد ماه سال ۱۴۰۱ پس از ۲۲ سال از زندان های ژاپن آزاد شد.

خانم مبارز ژاپنی که مورد علاقه حماس است! (عکس)

به گزارش ایسنا به نقل از المیادین، در زمان آزادی وی حماس بیانیه ای صادر کرد که طی آن سخنگوی جنبش فلسطینی حماس تاکید کرد که آزادی شیگه نوبو مبارز آزادی خواه ژاپنی معروف به مریم که به دلیل حمایت و همراهی با فلسطینان در مبارزه علیه اسرائیل در زندان‌های ژاپن محبوس بود، به معنای پیروزی وی و پیروزی آرمان فلسطین است.

خانم مبارز ژاپنی که مورد علاقه حماس است! (عکس)

همچنین در آن زمان، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، در بیانیه‌ای آزادی مبارز انقلابی ژاپنی فوساکو شیگنوبو از زندان‌های ژاپن را تبریک گفت.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در این بیانیه اعلام کرد که مردم فلسطین آنچه را که این مبارز و همرزمانش در ارتش سرخ ژاپن برای فلسطین انجام دادند را فراموش نخواهند کرد.

خانم مبارز ژاپنی که مورد علاقه حماس است! (عکس)

این جبهه از آزادگان جهان خواست تا از این مبارز و پیشتاز انقلابی ژاپنی الگوبرداری کنند که وابستگی ایدئولوژیک و انقلابی اصولی خود را با انجام وظیفه بین المللی فراجغرافیایی خود در قبال مبارزه در کنار فلسطین و جبهه مردمی به عنوان یک واقعیت، تجسم بخشید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=23557

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

www.novin.com

پیشنهادی: