ترامپ ۹۰۰۰ دلار جریمه شد

دونالد ترامپ در دادگاه اخیرش به پرداخت ۹۰۰۰ دلار به علت نه مورد سرپیچی از دستور دادگاه محکوم شد که طبق گفته قاضی این پرونده، این جریمه، مجازات نسبتاً کوچکی برای ترامپ است که تاکنون ۲۶۶.۶ میلیون دلار وثیقه برای پرونده‌های دیگرش گذاشته است.
ترامپ

به گزارش جریان نو، قاضی پرونده پرداخت حق‌السکوت به ستاره پورن، دونالد ترامپ را به جرم تحقیر دادگاه ، ۹۰۰۰ دلار جریمه کرد و گفت: رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در صورت نقض مکرر حکم قاضی به زندان فرستاده خواهد شد.

به نقل از سایت العربیه فارسی، به گزارش رویترز، قاضی خوان مرچن روز سه‌شنبه در یک دستور کتبی گفت که این جریمه ممکن است به عنوان یک عامل بازدارنده برای سرمایه‌دار ثروتمندی که سیاستمدار شده است کافی نباشد، و ابراز تاسف کرد که صلاحیت تحمیل مجازات بیشتر را ندارد.

هشدار قاضی به ترامپ برای سرپیچی نکردن از دستور دادگاه

مرچن نوشت: «با این جریمه به متهم هشدار داده شد که دادگاه تخلفات خودسرانه از دستورات قانونی خود را تحمل نخواهد کرد، و در صورت لزوم و تحت شرایط مناسب، مجازات حبس را اجرا می‌کند.»

مرچن قبلا به ترامپ دستور داده بود درباره شاهدان پرونده سکوت کند و در ملاء عام به آن ها حمله نکند. وی برای هر یک از نه مورد سرپیچی ترامپ از دستور دادگاه ۱۰۰۰ دلار جریمه تعیین کرد.

ترامپ در پست‌هایی که بین ۱۰ و ۱۷ آوریل در شبکه اجتماعی «تروث سوشال» و در وبسایت کارزار انتخاباتی خود پست کرده بود، به چند نفر حمله کرده بود. یکی از آن ها مایکل کوهن ( وکیل دادگستری سابق ترامپ ) بود که گفته می‌شود حق‌السکوت را پرداخت کرده است و قرار است از شاهدان دادگاه علیه ترامپ باشد.

ترامپ در پستی کوهن را «دروغگوی سریالی» خوانده بود.

حبس ترامپ ؛ یک مورد پیچیده و بی‌سابقه

ترامپ همچنین مطلبی از یک تحلیلگر «فاکس نیوز» پست کرده بود که ادعا می‌کرد «کنشگران لیبرال مخفی» در تلاشند به هیئت منصفه دادگاه ترامپ نفوذ کنند.

مرچن استدلال ترامپ مبنی بر اینکه وی نباید به دلیل پست کردن مطلب دیگران جریمه شود را رد کرد.

به گفته رویترز، جریمه ۹۰۰۰ دلاری مجازات نسبتاً کوچکی برای ترامپ است که تاکنون ۲۶۶.۶ میلیون دلار وثیقه برای پرونده‌های دیگرش گذاشته است، اما اگر قاضی او را زندانی کند، این یک مورد «پیچیده و بی‌سابقه» خواهد بود.

نگاهی به سابقه خبر

جلسه محاکمه کیفری ترامپ مورخ ۲۳ آوریل در دادگاهی در آمریکا به علت پرداخت حق‌السکوت برای جلوگیری از علنی شدن ادعاهای یک پورن‌استار مبنی بر داشتن رابطه جنسی خارج از ازدواج با او، برگزار شد.

ترامپ اتهامات مربوط به داشتن رابطه با استورمی دنیلز ( بازیگر فیلم های غیراخلاقی ) را رد کرد و تیم حقوقی او مدعی شد که پرداخت‌های صورت گرفته به مایکل کوهن ( وکیل و کارچاق‌کن سابق او ) به خاطر هزینه‌های قانونی معتبر بوده است.

علی رغم اتهامات مختلف و مشکلات حقوقی که پیش‌روی ترامپ است، او عملا نامزد رسمی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده خواهد بود.

دونالد ترامپ هم اکنون با ۳۴ فقره اتهام در مورد دستکاری در سوابق تجاری رو به رو است و این محاکمه، اولین محاکمه کیفری او بود که در دادگاهی در آمریکا برگزار شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33478

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: