اینجا دو هزار نفر زنده به گور شدند! + (فیلم)

در اثر رانش زمین در پاپوآ گینه نو یک روستا که در کناره یک تپه موقعیت داشت، زیر آوار دفن شده است. سازمان ملل متحد می‌گوید مسیر‌های کوهستانی و صعب‌العبور تلاش‌های امدادگران را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش جریان نو، یک روستای دورافتاده در منطقه انگا که زمانی پر جنب و جوش بود، در نتیجه رانش زمین که صبح جمعه رخ داد، تقریباً به طور کامل زیر آوار شده است.

مرکز ملی حوادث طبیعی با ارسال نامه‌ای به دفتر سازمان ملل در پورت مورزبی گفت: رانش زمین بیش از دو هزار نفر را زنده به گور کرده و ساختمان ها، باغ‌ها و مواد غذایی را تخریب کرده و تأثیر زیادی بر منابع اقتصادی کشور گذاشته است.

با وجود شرایط خطرناک، امدادگران و روستاییان با وجود ناامیدی از زنده یافتن افراد از زیر آوار، به جستجو ادامه می‌دهند.

ریچارد مارلس، معاون نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که کشورش برای ارسال کمک برنامه‌ریزی می‌کند. مارلس گفت: کشور‌های ما در نزدیکی هم موقعیت دارند و در وضعیت فاجعه ملی، آن‌ها با عجله از ما حمایت کرده اند. ما نیز متقابلاً همین مهربانی را با آن‌ها می‌کنیم.

سرهان اکتوپراک، یک مقام مهاجرت ملل متحد گفت: وضعیت خطرناک است و رانش زمین هنوز ادامه دارد. آب جاری است و چنین وضعیتی می‌تواند خطر بزرگی را برای همه کسانی که آنجا هستند، ایجاد کند.

نهاد‌های امدادی و مسئولان محلی در ابتدا برآورد کرده بودند که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ نفر در این فاجعه جان خود را از دست داده اند.

مقامات زمانی از افزایش شمار تلفات سخن گفتند که امدادگران در محل متوجه شدند تعداد بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می‌شد، در این روستا زندگی می‌کردند. در این روستا بیش از چهار هزار نفر ساکن بودند و مرکز تجاری معدنچیانی بود که برای جستجوی طلا به ارتفاعات می‌رفتند. این فاجعه سبب بی‌خانمان شدن بیش از یک هزار نفر شده و منابع غذا و آب از بین رفته اند.

انگا منطقه‌ای کم جمعیت و صعب‌العبور در نیمه شمالی پاپوآ گینه نو است. رانش زمین تقریباً در ۶۰۰ کیلومتری شمال غربی پایتخت، پورت مورزبی، رخ داده است. این منطقه در جنوب خط استوا اغلب باران‌های شدیدی را تجربه می‌کند و در سال جاری نیز چنین بارندگی‌هایی در این منطقه صورت گرفته است.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=36083

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

www.novin.com

پیشنهادی: