دستگیری قاتل پس از ۲۰ سال زندگی مخفیانه در سوئد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که ۲۰ سال قبل همسر خود را به قتل رسانده و مخفیانه به سوئد فرار کرده بود.
قاتل

سردار علی ولیپور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات خبر دستگیری قاتل متواری اظهار داشت: اواخر سال ۱۳۸۲، کشف جسد زن جوانی در خانه‌اش در شهرستان‌های اطراف کرمانشاه به پلیس گزارش داده شد که با اعلام این خبر تیم جنایی راهی محل حادثه شده و با جسدی مواجه شدند که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

به گزارش جریان نو، رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت که مقتوله به‌خاطر اختلافات شخصی به‌دست شوهرش به قتل رسیده است و عامل این جنایت قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: اقدامات اطلاعاتی نیز نشان می‌داد؛ مرد جنایتکار کشور را به‌صورت قاچاقی ترک کرده و قبل از اینکه دست به مهاجرت غیرقانونی بزند با پدرزنش تماس گرفته و به‌صورت ضمنی تأیید کرده که مقتول را به قتل رسانده است.

وی گفت: ۲۰ سال از فرار متهم از ایران گذشته بود تا اینکه اواخر اردیبهشت، مأموران فرودگاه امام خمینی (ره) هنگام ورود مسافران کشور سوئد به ایران، متوجه حضور مرد مشکوکی شدند که اخیراً به‌خاطر ارتکاب جرم از آن کشور اخراج شده و به ایران برگشته بود.

سردار گودرزی متذکر شد: مأموران هنگامی که مشخصات مرد میانسال را در سیستم پلیس وارد کردند متوجه شدند که وی همان متهمی است که در سال ۸۲ همسرش را به قتل رسانده است که همین موضوع کافی بود تا متهم توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ بازداشت شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: متهم خیلی زود هدف بازجویی قرار گرفت و در جریان تحقیقات ابتدایی گفت: پس از این حادثه ترسیدم تا دستگیر شوم به‌خاطر همین موضوع کشور را شبانه ترک کردم و به سوئد رفتم. در آنجا مجدداً ازدواج کردم و کار‌های متفرقه‌ای از جمله خلاف انجام دادم که توسط پلیس دستگیر شدم و نهایتاً پس از سال‌ها زندگی از سوئد اخراج شدم و به ایران بازگشتم.

وی افزود: با صدور قرار عدم‌صلاحیت از سوی مرجع قضایی، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده به دادسرای کرمانشاه اعزام شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=36085

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: