حمله مرگبار اوکراین به منطقه «بلگورود روسیه» / ۱۵ کشته و ۲۰ نفر زخمی برجای گذاشت

مقام‌های روسیه گفتند در پی ریزش یک بلوک آپارتمانی ناشی از اصابت قطعات یک موشک که توسط اوکراین پرتاب شده بود، دست کم ۱۵ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.
اوکراین

جریان نو؛ این یکی از مرگباترین حملات از سوی اوکراین علیه منطقه بلگورود است که مقام‌های روسی می‌گویند با موشک‌های بالستیک «توچکا» و سیستم‌های راکت انداز چندگانه «آدلر» و « MLRS» انجام شده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، تصاویر از صحنه ریزش آوار این بلوک آپارتمانی نشان می‌دهد که دستکم ۱۰ طبقه از این ساختمان آوار شده است. همچنین تصاویری از تلاش ماموران امداد و نجات برای بیرون کشیدن نجات یافتگان از زیر آوار منتشر شده است.

حمله مرگبار اوکراین به منطقه «بلگورود روسیه» / ۱۵ کشته و 20 نفر زخمی برجای گذاشتاصابت قطعات موشک اوکراینی

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این حمله که «حمله‌ای تروریستی به مناطق مسکونی» است، ۸:۴۰ به وقت گرینویچ و با ۱۲ موشک انجام شده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد: « قطعات یکی از موشک‌های ساقط شده توچکا به یک ساختمان آپارتمانی در شهر بلگورود آسیب رساند.»

وزارت امور اضطراری روسیه بامداد امروز (دوشنبه) از کشته شدن ۱۵ نفر خبر داد. خبرگزاری‌های روسی اعلام کردند که ۲۰ نفر مجروح شده‌اند و حداقل یک کودک در میان ناپدید شدگان است. هنگامی که نیروهای اورژانس مشغول جستجوی آوار بودند، آژیر موشک به صدا درآمد.

حمله مرگبار اوکراین به منطقه «بلگورود روسیه» / ۱۵ کشته و 20 نفر زخمی برجای گذاشتاصابت قطعات موشک اوکراینی

کرملین نیز اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد این حمله که «وحشیانه» توصیف شده، مطلع شده است. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که هدف قرار دادن غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی جنایتکارانه است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=34334

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: