منو

ویتامین ب کمپلکس بهتر است یا نوروبیون؟

تزریق ویتامین ب کمپلکس یا نوروبیون در دوران نقاهت، قبل یا بعد از مسافرت یا فعالیت سنگین بدنی می‌تواند انرژی ما را افزایش دهد و حال ما را بهتر کند با این حال، استفاده از گروه ویتامین ب هم نکات خاص خود را دارد.
نوروبیون

به گزارش جریان نو، ویتامین‌های گروه ب یکی از پرطرفدارترین و مشهورترین ویتامین‌هایی هستند که به صورت عمومی مصرف می‌شوند. ب کمپلکس همه ویتامین‌های گروه ب به جز ب ۱۲ را در خود دارد اما نوروبیون، نام تجاری مشهوری که گاهی تصور می‌شود از ب کمپلکس هم بهتر است تنها سه ویتامین ب ۱ ، ب ۶ و ب ۱۲ را در ترکیب خود دارد.

دکتر حوراسادات شاه حسینی، داروساز، در این رابطه گفت: این ترکیب‌ها در افزایش سطح انرژی عمومی بدن، تقویت قوا و افزایش متابولیسم موثرند؛ ب ۶ و ب ۱۲ ، مشخصا، به دلیل کمک به خون‌سازی و مکانیسم‌های داخلی بدن، حال ما را بهتر می‌کنند.

به گفته دکتر شاه حسینی، در شرایطی که فرد سلامت است و تغذیه‌ای نرمال دارد نیاز خاصی به مصرف مکمل‌ها از جمله مکمل‌های گروه ب ندارد اما اگر در دوران نقاهت به سر می‌برید، سرما خورده‌اید یا فعالیت بدنی زیادی داشته‌اید و به میزان مورد نیازتان استراحت نکرده‌اید، می‌توانید با استفاده از این مکمل‌ها به بدن خود کمک کنید تا زودتر سرحال شود.

این داروساز در توضیح نحوه مصرف ب کمپلکس و نوروبیون گفت: به طور کلی آمپول‌ها به دلیل فراهمی زیستی و جذب سریع‌تری که از طریق خون دارند زودتر اثر خود را نشان می‌دهند. قرص باید طی فرایند گوارش جذب بدن شود که اتفاقی زمانبر است. در شرایط ضعف بدنی هفته‌ای یک آمپول مجاز است اما نه در درازمدت و به صورت مداوم.

در حال حاضر بین انواع آمپول‌های موجود در بازار ایران تفاوت چندانی وجود ندارد اما اگر آمپولی تهیه کردید که باید در یخچال نگهداری می‌شد، بهتر است قبل از تزریق به دمای محیط برسد تا درد کمتری احساس کنید. ویتامین‌های گروه ب محلول در آب هستند و اگر بعد از استفاده از آنها، احساس کردید که ادرار شما کمی بوی ب کمپلکس می‌دهد، طبیعی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=38647

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: