منو

واکنش نکونام به یک انتقاد: هر کاری دلم بخواهد انجام می‌دهم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: نگرانیم، ولی به همه داوران اعتماد می‌کنیم.
نکونام

به گزارش جریان نو، جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال استقلال، در نشست خبری پیش از بازی مقابل ذوب آهن اصفهان گفت: هیچ بازی‌ای تا پایان فصل برای ما راحت نیست. پنج بازی داریم و باید با تمام تمرکز، تلاشمان را بکنیم تا به موفقیت برسیم. می‌دانیم کجای بازی هستیم و چه می‌خواهیم تا شرایط را کنترل کنیم و به پیروزی برسیم.

او ادامه داد: بازیکنان از اهمیت بازی باخبر هستند و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا فردا به پیروزی برسیم. به بازیکنان هم گفتم، بهترین عملکرد را باید در هر بازی داشته باشیم بعدش هر اتفاقی که بیفتد تقدیر ماست.

سرمربی استقلال هنگام اشاره یک خبرنگار به حضورش در نشست‌های خبری، گفت: بگذارید این را جواب بدهم. خوشحالم، همیشه دوست دارم پاسخگو باشم. در دعوا و دوستی هر طور که شده دوست دارم پاسخگو باشم، ولی شرایط خیلی مهم است. همین الان تیمم تمرین دارد و در رختکن است و من اینجا جواب می‌دهم. اگر شرایط باشد می‌روم و اگر نباشد نمی‌روم. کسی هم به من نمی‌تواند بگوید که به سازمان لیگ بیا. شما در تمام دنیا را نگاه کنید، نه ایران، کنار زمین تمرین‌شان سالن کنفرانس خبری دارند و کنفرانس را انجام می‌دهند و می‌روند. امروز خوب است که می‌توانم اول به اینجا بیایم و بعد به تمرین بروم. دیر می‌رسم، مشکلی نیست. مثلا هتل المپیک باشم، از آن سمت تهران در این ترافیک بخواهم به اینجا بیایم باید چه کار کنم؟ اگر نتوانم بیایم، نمی‌آیم. دوست ندارم به خبرنگاران عزیز بی‌احترامی کنم. هرگز چنین کاری نکرده‌ام و نمی‌کنم. این در حوزه من نیست، ولی این اتفاق باید درست شود. سال بعد یا ۱۰ سال بعد که باشم و مربیگری کنم، اگر نتوانم، نمی‌آیم. این مبنی بر این نیست که به رسانه‌های عزیز بی‌احترامی می‌کنم، نه! به خاطر برنامه ریزی است که باید در فوتبال ما درست شود.

سرمربی استقلال درباره اینکه پس از تغییرات در مدیریت باشگاه از فضای ایجاد شده چطور برای نتیجه گیری در هفته‌های پایانی استفاده می‌کند؟ گفت: هر تیمی متحدتر باشد، قطعا نتایج بهتری می‌گیرد، نه فقط برای جام گرفتن، در هر جایی گروهی بهتر شود، موفق‌تر است. آتیلا حجازی و پدر مرحومش یک نام پرافتخار برای باشگاه هستند و افتخار داریم که کنار ما حضور دارد. حضور آقای علی عسکری و سردار شهریاری در این مدت نشان داده که تیم، باشگاه و این مالکیت برای آن‌ها اهمیت دارد. می‌توانیم کارهایمان را انجام دهیم و صحبت‌های خوبی انجام دادیم. آینده در دستان این عزیزان است و دوست داریم که این تیم استقلال بتواند بهترین نتایج را بگیرد. هیچ قولی نمی‌توانیم بدهیم مگر اینکه تا آخرین لحظه تلاش کنیم. طی جلساتی که با آقای سمیعی داشتیم قرار شد که از هفته آینده بحث تمدید قرارداد‌ها با بازیکنان را داشته باشیم.

نکونام درباره اینکه چه صحبتی با هواداران استقلال دارد تا از تکرار اتفاق زشت بازی سپاهان و پرسپولیس جلوگیری شود؟ گفت: تقابلی نداریم، ما همه از یک کشوریم و با هم دوست هستیم. اتفاقی که افتاد را باور کنید و قسم می‌خورم که گوش نکردم. من را می‌شناسید که صادقانه صحبت می‌کنم. هرکسی اگر اشتباهی می‌کند باید تاوان آن را بدهد. نمی‌توان منکر رویکرد هواداران ما شد. بازی قبلی خودم روی سکو بودم، هواداران رقیب به من بی احترامی کردند، ولی باید این را بپذیریم، چون متاسفانه در فوتبال ما وجود دارد. در مورد اتفاقی که افتاده نمی‌توانم صحبتی داشته باشم، ولی در مورد هواداران خودمان دوست دارم با لباس آبی و هر چیزی که دارند ورزشگاه کاملا آبی باشد تا به امید خدا بتوانیم یک بازی خوب انجام دهیم و به موفقیت برسیم.

«آرمین سهرابیان و رافائل سیلوا به بازی فردا می‌رسند؟» سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال گفت: این هفته خداراشکر با ما تمرین کردند و امروز آخرین تمرین را داریم. قطعا کنار ما هستند، اینکه بازی کنند یا نه به شرایط بازی بستگی دارد، ولی هر دو کنار ما هستند.

نکونام درباره اینکه کوپال ناظمی داور بازی فرداست هم گفت: ایشان داور واقعا خوب و داور شناخته شده‌ای هستند، ولی اشتباه فاحشی برای ما افتاده و آن هم دقیقه ۹۱ یک خطای اشتباه در بازی فولاد و مس رفسنجان بود که تیمم گل مساوی را دریافت کرد. در کل ایشان داور خوبی هستند، ولی این نگاه وجود دارد، چون آخرین باخت استقلال، با حضور ایشان بوده و روی اشتباهی بوده که قطعا ناخواسته بود. نگاه ما تا فردا مثبت است و همه چیز را در بازی می‌بینیم. من خودم فوتبال بازی کرده‌ام. دیدید که من یک بازی را ۲ بر صفر باختم و با اینکه اشتباه داوری وجود داشت، هیچ اعتراضی نکردم. با همان داور یک بر صفر برنده شدیم و اعتراض شدیدی کردم. فوتبال و داوری را می‌فهمم، نه اینکه داوری بلد باشم. جسارت می‌کنم، داوران عزیز که قضاوت می‌کنند می‌دانیم که چطور داوری می‌کنند. دوست داریم داوران بهترین عملکرد را داشته باشند و هر تیمی که لیاقت دارد برنده شود. این تنها خواسته ماست و فکر نمی‌کنم خواسته زیادی باشد. داوری‌ها در این چند هفته طوری بوده که نمی‌شود اعتراض نکنیم و همه می‌بینند که چه اتفاقاتی افتاده است. نگرانیم، ولی به همه داوران اعتماد می‌کنیم.

نکونام درباره اینکه ذوب آهن با آمار خوبی به بازی استقلال رسیده گفت: آمار برای رسانه یا افرادی که کار‌های آنالیز را انجام می‌دهند جذاب است، ولی در فوتبال دو تیم با هم بازی می‌کنند و هر تیمی بهتر باشد برنده می‌شود.

سرمربی استقلال در مورد اینکه از ابتدای فصل به سبک بازی تیمش انتقاد شده، گفت: من هر کاری که دلم بخواهد انجام می‌دهم. صد درصد. تا هر موقع که بخواهم.

نکونام در پاسخ به این سوال که «برای شما در این برهه مهم است که چه کسی مدیرعامل استقلال شود؟» گفت: من تابع باشگاه هستم و اتفاقات خوبی باید برای تیمم و بازیکنانم بیفتد؛ همین خواسته فوتبالی است و چارچوب همه چیز مشخص است.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه آیا با شهریاری جلسه‌ای داشته یا خیر؟ گفت: این‌ها کار‌های مدیریتی است و چیزی نیست که من بخواهم ورود کنم.

«باشگاه درخواست داشته از بازیکنان امضای تسویه حساب بگیرد، این روی عملکرد بازیکنان تاثیر می‌گذارد؟» نکونام در پاسخ به این سوال گفت: هیچ تاثیری نمی‌گذارد، خیالتان راحت!

او در مورد احتمال تغییر نام باشگاه استقلال گفت: چیز‌هایی می‌گویید که دست من نیست و نمی‌توانم به آن ورود کنم. الان نمی‌توانم چیزی بگویم، مسئولان و مدیریت باشگاه باید تصمیم بگیرند. بالاخره استقلال برای ایران است و هر تصمیمی بگیرند ما تیم‌مان استقلال است و با افتخار زیر پرچمش بازی می‌کنیم و زحمت می‌کشیم.

یک خبرنگار از نکونام سوال کرد که دوست دارد تیمش با اختلاف کم برنده شود یا با اختلاف زیاد؟ یک خبرنگار دیگر هم اعلام کرد که می‌خواهد این سوال را تکمیل کند که نکونام گفت: پس با هم هماهنگ کرده‌اید! ما از ابتدای فصل عادت داریم. یکسری چیز‌ها مشخص می‌شود. مهم نیست، از ابتدای فصل دیدید که استوار هستیم و ایستاده‌ایم.

در پایان از سرمربی استقلال پرسیده شد که «فلسفه فوتبال جواد نکونام چیست؟» او در پاسخ گفت: دو تیم با هم بازی می‌کنند، یک تیم برنده می‌شود، من دوست دارم در تیمی باشم که برنده می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33408

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: