منو

لهستان نخستین تیم حذف شده یورو ۲۰۲۴

لهستان، قربانی نخستین تساوی بدون گل تورنمنت شد و از دور مسابقات کنار رفت.
لهستان

جریان نو؛ شکست لهستان مقابل اتریش در دومین دیدار گروه، اگرچه شانس‌های صعود لهستان را تقریباً به صفر رساند، اما با این حال لهستانی‌ها امیدوار بودند با کسب پیروزی در دیدار دور سوم و به امید شکست فرانسه مقابل هلند، نتایج در سایر دیدار‌ها به دلخواه آن‌ها رقم خورده و شانس ایستادن در رتبه سوم و صعود از گروه را داشته باشند.

تساوی هلند و فرانسه، اما رسماً شانس حضور لهستان در رتبه سوم جدول را از بین برد و این تیم تحت هر شرایطی یورو ۲۰۲۴ را به‌عنوان تیم قعرنشین جدول به پایان خواهد رساند؛ حتی اگر روز پایانی گروه لهستان موفق به شکست دادن فرانسه شود و اتریش مقابل هلند بازنده باشد، به سبب شکست در بازی رو در رو، لهستانی‌ها شانسی برای سوم شدن نخواهند داشت؛ هرچند در غیر این صورت هم بسیار بعید بود تیمی از رتبه‌های سوم موفق شود با کسب تنها ۳ امتیاز روانه دور حذفی شود. در ۲ دوره پیشین مسابقات از وقتی قانون صعود تیم‌ها دستخوش تغییر شد تنها ۳ بار سابقه داشته تیمی با کسب ۳ امتیاز راهی دور حذفی شود و اوکراین در یورو ۲۰۲۰ و پرتغال و ایرلند شمالی در یورو ۲۰۱۶ شامل این قصه بوده‌اند.

تفاصل گل یونان در دوره گذشته مسابقا در جمع تیم‌های سوم، بهتر از فنلاند و اسلواکی بود و به دنبال پرتغال، سوئیس و چک راهی دور حذفی شد و در یورو ۲۰۱۶، به دنبال اسلواکی و جمهوری ایرلند، پرتغال و ایرلند شمالی با ۳ امتیاز و تفاضل گل صفر (بهتر از ترکیه و آلبانی) به جمع ۱۶ تیم برتر مسابقات رسیدند.

در این دوره مسابقات، به جز لهستان در پایان دور دوم مرحله گروهی، مجارستان دیگر تیم بدون امتیاز است، اما شانس ایستادن در رتبه سوم را خواهد داشت و اگر دیدار شنبه عصر گرجستان و چک برنده‌ای داشته باشد یا بلژیک مقابل رومانی هم شکست را بپذیرد، تیم دیگر بدون امتیاز در قعر جدول خواهد ایستاد.

منبع: فوتبال ۳۶۰

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=38563

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: