منو

طرح نور؛ طرحی که هیچ کس آن را گردن نمی‌گیرد/ نامزدها پیش چشم مردم جرأت نمی‌کنند از طرح نور دفاع کنند

طرح نور اکنون به مثابه یتیمی است که جز احمد وحیدی وزیر کشور دولت مستقر فعلی و امیر حسین بانکی پور در مجلس و برخی از مسؤولان در سطوح دیگر کسی حاضر نیست از ان دفاع کند.
حجاب

به گزارش جریان نو، در بخش اول مناظرۀ سوم کاندیداهای ریاست جمهوری در جمعه شب – هم زمان با نگارش این نوشته – هیچ کس طرح نور یا گشت ارشاد -۲ را به گردن نگرفت! در حالی که برخی صاحب مسوولیت های بالا هستند.

این در حالی است که در دو سال گذشته هر هفته در نمازجمعه‌ها امامان جمعه در این باره سخن گفته و از طرح نور اخیر نیروی انتظامی به رغم حوادث ۱۴۰۱ هم حمایت کرده‌اند!

نکته جالب توجه این که حتی دو نامزدی که اصرار دارند ادامه دهنده دولت فعلی هستند نیز از طرحی که وزیر کشور همین دولت این همه از آن دفاع کرده حمایت نمی کنند و آقای جلیلی حتی گفت حجاب اصلا مسألۀ ما نیست؛ نگفت و مجری اجازه نداشت بپرسد اگر مسألۀ اصلی نیست چرا وزیر کشور همین دولت این قدر دنبال آن است یا یکی از رییس مجلس بپرسد پس چرا مجلس تمام همت خود را صرف این موضوع کرده بود؟

همین که هیچ کس طرح نور را -که در جامعه به طرح زور شهرت دارد – به گردن نمی گیرد نشان می‌دهد اظهارات آن نماینده مجلس که هر روز تهدید می‌کرد و امام جمعه هایی که حمایت می‌کردند و وزیر کشوری که مدام حمایت کرده و هنوز هم دست بردار نیست تا چه اندازه به دیدگاه مردم نزدیک است.

اگر اکثر مردم حامی طرح نور بودند باید با صدای بلند حمایت می‌کردند. جان کلام البته همان است که مسعود پزشکیان گفت: نه با زور توانستند زنان ما را بی حجاب کنند و نه با زور می توانند با حجاب کنند.

هر چند از نامزد متفاوت انتظار می‌رفت تنوع سبک‌های زندگی را با صراحت بیشتری به رسمیت بشناسد اما قضیه را به تربیت و آموزش ربط داد در حالی که بخش هایی از آن به سبک زندگی مربوط است.

به هر رو طرح نور اکنون به مثابه یتیمی است که جز احمد وحیدی وزیر کشور دولت مستقر فعلی و امیر حسین بانکی پور در مجلس و برخی از مسؤولان در سطوح دیگر کسی حاضر نیست از ان دفاع کند. اگر انتخابات هیچ حُسنی نداشت همین یک فقره کافی است که داریم می‌بینیم پیش چشم مردم جرأت نمی‌کنند دفاع و تأیید کنند و این قدرت رسانه ها و افکار عمومی است./ منبع : عصر ایران

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=38637

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: