منو

روش درمان سرگیجه‌هایی که در فصل گرما سراغ‌تان می‌آید

سرگیجه‌هایی که با تغییر پوزیشن ایجاد می‌شوند، جدا از درمان دارویی، مانورهای نیاز دارند که متخصصان گوش و حلق و بینی آن‌ها را انجام می‌دهند که با این حرکات، ذراتی که داخل گوش داخلی جابجا شده اند، سر جای خود برمی‌گردند، اما خود مانور ممکن است سرگیجه و حالت تهوع ناخوشایندی به بیمار بدهد.
سرگیجه

جریان نو: فاطمه محمودی بیان کرد: ایجاد سرگیجه اگر مربوط به ضایعات مغزی باشد، دلایل مختلفی، چون تومورهای مغزی، سکته مغزی و آبسه مغزی دارد و اگر مربوط به گوش باشد به دلایلی، چون عفونت ویرال گوش و جابجایی ذرات داخل گوش میانی می‌تواند اتفاق بیفتد که تمامی این موارد درمان خاص خود را دارند.

وی با اشاره به اینکه سرگیجه بیماری بسیار شایع و یک بیماری اذیت کننده می‌باشد و بیماران بار اول حتماً باید توسط پزشک و نورولوژیست معاینه شوند، افزود: علت سرگیجه‌ای که به دنبال تغییر پوزیشن ایجاد می‌شود، جابجایی ذرات اندولنف داخل گوش داخلی است و وقتی فرد به سمتی که درگیر است می‌خوابد، سرگیجه شروع می‌شود و خیلی طولانی نبوده و همراه تهوع و استفراغ می‌باشد و این افراد باید از درمان دارویی و مایعات استفاده کنند و در محیط شلوغ و پر سروصدا قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: سرگیجه‌هایی که با تغییر پوزیشن ایجاد می‌شوند، جدا از درمان دارویی، مانورهای نیاز دارند که همکاران متخصص گوش و حلق و بینی آن‌ها را انجام می‌دهند که با این حرکات، ذراتی که داخل گوش داخلی جابجا شده اند، سر جای خود برمی‌گردند، اما خود مانور ممکن است سرگیجه و حالت تهوع ناخوشایندی به بیمار بدهد.

محمودی خاطرنشان کرد: در افرادی که سن بالایی دارند، اگر سرگیجه همراه با کاهش شنوایی و وزوز گوش باشد، باید از نظر ضایعات سی پی انگل مغز بررسی شوند و در صورت بررسی و نبود مشکل، با دارو درمان خواهند شد البته سرگیجه‌های وجود دارد که به صورت دوره‌ای اتفاق می‌افتند، اما خطرناک نیستند.

این متخصص مغز و اعصاب همچنین یادآور شد: سرگیجه به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود و برخی از آن‌ها در حد چند ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشند و در کنار آن تهوع و استفراغ، وزوز گوش و کاهش شنوایی ممکن است وجود داشته باشد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=37696

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: