منو

رئیس سابق کمیته داوران: لیگ برتر بدون VAR؛ آموزش داوران زمان‌بر است

حسین عسگری، رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال، با اشاره به صحبت‌های مسئولان فدراسیون، گفت که بعید است لیگ برتر آینده با VAR آغاز شود.
VAR

به گزارش جریان نو، رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: آمورش داوران زمان بر است و با توجه به صحبت های خود مسئولان فدراسیون بعید می دانم لیگ برتر آینده با VAR شروع شود.

حسین عسگری در گفت و گو با فارس در مورد برگزاری بیست و سومین دوره لیگ برتر با کمک داور ویدئویی اظهار داشت: اگرچه فدراسیون فوتبال اعلام کرده لیگ برتر آینده با کمک داور ویدئویی است و حتی وزیر محترم ورزش نیز به ماجرا ورود کرده و از این مساله حمایت کرده است اما وقتی صحبت های برخی مدیران و مسئولان فدراسیون فوتبال را می خوانید، تصور دیگری پیدا می کنید.

وی افزود: جناب ممبینی دبیرکل محترم فدراسیون و آقای مرادی که اکنون مسئولیت داوران را برعهده دارد در مصاحبه هایشان به صورت قاطع از برگزاری لیگ آینده با VAR  صحبت نمی کنند. از سویی دیگر بحث آموزش داوران و کمک داوران پروسه ای زمان بر محسوب می شود. سه ماه زمان نیاز است که بتوانیم داوران و کمک داوران خود را آموزش بدهیم و آنها بتوانند لایسنس( مدرک) VAR  را بگیرند و در لیگ برتر قضاوت کنند.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال تاکید کرد: برای ۸ مسابقه در لیگ برتر هفته ای حدود ۵۰ داور و کمک داور لازم داریم. به جز داوران و کمک داوران بین المللی سایر داوران ما نیاز به آموزش این سیستم دارند. بین هر کلاس فیفا فکر می کنم باید یکماه فاصله زمانی باشد یعنی حداقل سه ماه نیاز داریم تا نیروی انسانی لازم برای استفاده از VAR   را داشته باشیم از سویی دیگر طبق روال لیگ برتر ما حدود دو ماه دیگر باید آغاز شود! حتی آقای مرادی مسئول دپارتمان داوری هم در مصاحبه اش به مساله آموزش داوران اشاره کرده بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=38771

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: