منو

درخواست ۷۵۰ امضایی به رئیس قوه‌ قضائیه درباره زیباکلام

۷۵۰ نفر از علاقه‌مندان به زیباکلام در نامه‌ای به محسنی اژه‌ای خواستار آزادی او شدند.
صادق زیباکلام

به گزارش جریان نو، جمعی از دانش آموختگان علوم سیاسی و برخی از علاقمندان به صادق زیباکلام درنامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضاییه خواستار آزادی این استاد دانشگاه شدند.

این نامه که به امضای حدود ۷۵۰ نفر رسیده و همه اسامی در ذیل نامه ذکر شده طیف متنوعی از دیدگاه‌های سیاسی را دربر می‌گیرد.

در بخشی از این نامه خطاب به رئیس قوه قضاییه آمده است، ما امضا کنندگان این نامه که جمعی از استادان، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور هستیم از جنابعالی می خواهیم دستور آزادی هر چه سریعتر صادق زیباکلام را صادر نمایید.

سالها پیش که وارد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شدیم، با استادی آشنا شدیم که شیوه تدریسش با آنچه تا آن زمان دیده بودیم متفاوت بود؛ مرز معمول بین تدریس استاد و دانشجوی شنوای صِرف را شکانده بود! دانشجو در میان معرکه بود و خود جزئی از فرایند تدریس؛ استادی که تمام دانشجوها را به نام کوچک صدا می زد و چهره ی تک تکمان را به یاد می سپرد: دکتر صادق زیباکلام.

او همان بود که بود، ذره ای پرده پوشی نداشت و ظاهر و باطنش یکی بود و در این زمینه به صداقت صادق بود و نه به ریا؛ و البته که کلامش نیز زیبا، که مشحون از مثال های نغز ناشی از مطالعات ادبی بسیار زیاد. و خلاصه که کلام زیبا و صادقش خوب بر دل می‌نشست.

ما امضا کنندگان این متن شهادت می‌دهیم به راست کرداری، ایران دوستی و صداقت دکتر زیباکلام و اینکه گفته‌هایش عاری از هرگونه نیت سوء نسبت به دینمان و میهنمان است و بدین وسیله از مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه درخواست داریم که با توجه بیماری حاد ایشان- که انشالله به دعای خیر نیکخواهان علاج خواهد شد- و عدم امکان تحمل کیفر به لحاظ بیماری حاد، هرچه سریعتر زمینه ی آزادی ایشان را فراهم کنند که آزادی ایشان نه تهدیدی امنیتی برای کشور و نظام است و نه بیم تواری ایشان می‌رود که جای استاد دانشگاه در زندان نیست؛ هر چند که خطایی بر قلمش رفته باشد که نیت خیر و اصلاح‌گر، انگیزه ی اینان در بیان و نوشتار است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=38649

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: