منو

حرکت عجیب دیگر توسط شهرداری تهران/ پشت‌پرده جنجالی حصارکشی در پارک لاله چیست؟

جنجال تخریب پارک لاله و حصارکشی بخشی از پارک در روزهای اخیر مخالفت شهروندان را در پی داشته. مدیر پارک لاله به برترین‌ها می‌گوید قراری بر ساخت فرهنگسرا نبوده و برنامه، ساخت سرویس‌های بهداشتی مکانیزه بوده. پروژه‌ای که با توجه به حساسیت مردم، فعلا متوقف شده.
پارک لاله

جریان نو، چند روزی هست که حصارکشی بخشی از پارک لاله خبرساز شده و انتقادهای بسیاری برانگیخته، سابقه تخریب پارک قیطریه برای ساخت مسجد و شایعه ساخت فرهنگسرا در بخش جنوب شرقی پارک لاله باعث شده بسیاری از مردم تهران و دوستداران محیط زیست به آن واکنش نشان بدهند. پایتخت به شدت با کمبود فضای سبز مواجه است و تخریب پارک‌ها عملا ریه‌های کوچک شهر آلوده را کوچکتر و محدودتر خواهد کرد. شهری که تفریح‌گاه‌هایش بسیار کمتر از حد استاندارد هستند و برنامه‌ای هم برای افزایش آنها وجود ندارد و تمرکز مدیران شهری بر انبوه‌سازی و درآمزایی بیشتر است.

قسمتی از پارک لاله که امروز حصارکشی شده و حدود ۱۳۰۰ متر مساحت دارد، پیش از این هم با طرح‌هایی مثل ساخت مقبره شهدا مواجه بود و خود پارک با ساخت‌ و سازهایی که درون آن شده، وسعت اولیه خود را از دست داده است.

خبرنگار برترین‌ها برای پی بردن به واقعیت آنچه در پارک رخ داده و جنجال‌ساز شده است با رضا کاظمی مدیر بوستان لاله تماس گرفت. کاظمی که مدت کمی است این مسئولیت را پذیرفته در پاسخ به سوال ما می‌گوید: من وقتی به عنوان مدیر در پارک لاله قبول مسئولیت کردم یکی از اولین چالش‌هایم وجود این حصارکشی و دلیل آن بود. توضیح عوامل اجرایی این بود که سرویس‌های بهداشتی ورودی سمت کارگر پارک که به فضای مترو هم مربوط است باید جابه‌جا شود و ما این محیط را برای ساخت سرویس‌های مکانیزه زنانه و مردانه در نظر گرفته‌ایم. مشکل این بود که اولا فضای لازم برای ساخت سرویس‌ها بسیار کمتر از چیزی بود که حصارکشی شده و دوم این که ممکن بود نیاز به قطع درختان باشد که من شخصا با آن مخالف بودم.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33342

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: