منو

جمیله علم‌الهدی: نگران این هستیم که برخی با شهید رقابت کنند/دستاورد بزرگ ایشان تبیین عملی جمهوریت اسلامی بود

جمیله علم‌الهدی در مراسم ویژه برنامه «روایت تحول» بزرگداشت ابراهیم رییسی، گفت: سخت‌ترین درد بشر درد فراق است. بشر برای آمدن به این دنیا دچار فراق می‌شود و برای رفتن از این دنیا دیگران را دچار فراق می‌کند.
مهریه

به گزارش جریان نو؛ جمیله علم‌الهدی، همسر رییس جمهوری سابق و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در اولین سخنرانی بعد از شهادت رییس جمهوری گفت: ویژگی مهم ادبیات ایران شرح درد فراق است که مولوی می‌گوید «بشنو از نی، چون حکایت می‌کند از جدایی‌ها شکایت می‌کند». همین درد می‌تواند اسباب تعالی و تزکیه باشد، می‌تواند فرصتی برای رشد یک ملت باشد.

علم‌الهدی ادامه داد: مقام معظم رهبری در شهادت شهید رییسی فرمودند: «شکر کنید، چون نظام چندین پله جلوتر رفت و شهادت ایشان کمتر از حیات ایشان برای نظام برکت نداشت».

همسر رییس جمهوری سابق ادامه داد: ملت قهرمان ایران بار‌ها در این درس سوختند و از سوگ حماسه آفریدند. به زعم معاندین، جامعه جوان ایران از ایده‌های انقلاب عبور کرده است، ولی در این واقعه مردم با اشک به جمهوری اسلامی رأی دادند و این دستاورد بزرگی است.

وی بیان کرد: یک دستاورد بزرگ ایشان تبیین عملی جمهوریت اسلامی بود. برای نسل جوان شاید سخت باشد که بدون مصداق درک درستی از جمهوریتی داشته باشند که بر مبنای ارزش‌های اسلامی شکل گرفته است، اما در سه سال اخیر شهید رئیسی نشان داد در جمهوریتی که اسلامی باشد رابطه مردم و مسئولین باید چطور باشد، اقتصاد چطور باید مدیریت شود، اقامه عدل یعنی چی، همراهی فرهنگ و علم نشان داده شد.

علم‌الهدی گفت: تقویت جمهوری اسلامی و تأکید بر اسلامی بودن جمهوریت دستاورد بزرگی است که توسط مردمی که شانه‌هایشان زیر بار غم سنگین این واقعه لرزید و با چشمان اشک‌آلود شهدا را بدرقه کردند به نمایش گذاشته شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم ایران با این حرکت اخیر نشان دادند شایستگی این را دارند که ابزار‌های سنتی و شیوه‌های کهنه و فرسوده ایجاد قدرت را کنار بگذارند، آن‌ها نشان دادند که طرفدار صداقت، طرفدار صمیمیت، طرفدار محبت، خدمت و طرفدار عدالت هستند. آنچنان که خداوند در قرآن کریم فرموده است شهید حذف نمی‌شود، شهید همچنان نگران جامعه است. در جامعه دارای حرکت و تأثیرگذار است.

علم‌الهدی ادامه داد: ولی نگران این هستیم که برخی با شهید رقابت کنند، اما برای کسب جایگاه نمی‌توان با شهید رقابت کرد یا او را مورد استهزاء قرار داد. این انقلاب با خون شهیدان احیا می‌شود و ما باید از انقلاب و مقاومت که حاصل خون شهداست با افتخار دفاع کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی بیان کرد: جریان مقاومت جریانی است که باید خون تازه در آن دمیده شود، روز‌های آینده روز‌های سخت مقاومت است و ما باید حماسه بسازیم. من نگرانم که افراد بعد از این مراسم به فکر استراحت باشند، در حالی که باید بیشتر از قبل تلاش کرد و با این افتخار بزرگی که نصیب ما شد باید از مقاومت حمایت کنیم.

علم‌الهدی گفت: برادران و خواهران عزیز، غزه همچنان در آتش می‌سوزد، جریان مقاومت همچنان دست تنهاست.

او ادامه داد: میهمانانی که از کشور‌های دیگر آمده بودند همه به من می‌گفتند که یکی از پشتیبان‌های اصلی خود را از دست دادند و من عرض می‌کردم به خاطر حضور مقام معظم رهبری مدظله‌العالی جای نگرانی نیست و مردم ایران تا پای جان برای جبهه مقاومت می‌ایستند.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم در آینده حماسه‌سازتر از گذشته به تلاش علمی و فرهنگی و تبدیل حرکت ایران به یک جریان جهانی مقاومت اقدام کنید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=36581

۱ نظر

 • جمیله علم‌الهدی کارشناس سیاسی گفت: دستاورد بزرگ همسرم تبیین جمهوریت اسلامی بود.

  خانم علم‌الهدی،
  در جمهوری اسلامی جمهوریت و اسلام سازش ناپذیرند زیرا جمهور یعنی ملت حال آنکه اسلام معنای ولایت مطلقه‌ی فقیه را دارد.
  از بی‌غمان جمیله غم را نگاه دار، از چشم شور درد و الم را نگاه دار.
  مشکن به حرف سخت دل اولیای حق، پاس کبوتران حرم را نگاه دار.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
  ۲- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
  با تشکر از توجه شما.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

 • پربازدیدترین ها
 • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: