منو

تهدید حمله ترکیه به فرودگاه سلیمانیه

تصمیم مهمی درباره فرودگاه سلیمانیه در شمال عراق اتخاذ شده است که به پایگاهی لجستیکی برای پ‌ک‌ک تبدیل شده است و اگر ترکیه محموله جدیدی را ردیابی کند، به طرقی از جمله به‌کارگیری قوای نظامی، وارد عمل خواهد شد.
خانه

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که دولت این کشور قصد دارد برای متوقف کردن عرضه تسلیحات به گروه پ‌ک‌ک، به نیروی نظامی متوسل شود.

به گزارش جریان نو، روزنامه ترکیه‌ای ینی شفق با استناد به اظهارات منابع مطلع گزارش داد که ترکیه قصد دارد علیه تحویل تسلیحات به شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) که در ترکیه سازمان تروریستی اعلام شده است، از قوای نظامی استفاده کند.

ینی شفق نوشته: تصمیم مهمی درباره فرودگاه سلیمانیه در شمال عراق اتخاذ شده است که به پایگاهی لجستیکی برای پ‌ک‌ک تبدیل شده است و اگر ترکیه محموله جدیدی را ردیابی کند، به طرقی از جمله به‌کارگیری قوای نظامی، وارد عمل خواهد شد.

در گزارش ینی شفق آمده است که ترکیه دیگر نمی‌تواند در زمینه تحویل پهپاد‌ها و موشک‌ها توسط عوامل خارجی به پ‌ک‌ک، از جمله توسط آمریکا شکیبایی کند.

در همین راستا، ممنوعیت استفاده از حریم هوایی ترکیه برای پرواز‌ها به فرودگاه سلیمانیه شش ماه دیگر تمدید شد.

درگیری مسلحانه میان پ‌ک‌ک و ترکیه از سال ۱۹۸۴ آغاز شده و در سال ۲۰۱۵ شدت گرفت. این سازمان پایگاه‌هایی را در عراق و سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه ایجاد کرده است که ارتش ترکیه آن‌ها را مورد حملات زمینی و هوایی قرار داده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=38671

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: