منو

بورل: در این قحطی گسترده در غزه، برقراری آتش‌بس ضروری است

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نسبت به بروز قحطی تمام‌عیار در غزه ابراز نگرانی کرد و خواستار برقراری آتش‌بس فوری شد.
غزه

جریان نو؛ «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به بروز «قحطی تمام‌عیار» در شمال غزه، بر ضرورت برقراری آتش‌بس فوری تاکید کرد.

او در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «آنچه بسیار از آن می‌ترسیدیم، اتفاق افتاده است. به گفته «سیندی مک‌کین» رئیس برنامه جهانی غذا، شمال غزه درگیر قحطی تمام‌عیار است و این دارد به جنوب هم کشیده می‌شود.»

این دیپلمات ارشد اروپا در ادامه اظهار کرد: «درخواست جامعه بین‌المللی که تا امروز نشنیده گرفته شده، حالا باید مورد توجه واقع شود؛: اینکه قطعنامه ۲۷۲۸ شورای امنیت سازمان ملل باید به‌طور کامل و فوری اجرا شود. برای آزادسازی اسرا و تسکین مصائب کسانی که درگیر قحطی هستند، آتش‌بس ضروری است.»

او با قدردانی از تلاش‌های موثر «آنروا» و دیگر نهادهای سازمان ملل گفت: «اسرائیل موظف است دسترسی کامل، ایمن، سریع و بدون مانع افراد نیازمند به کمک‌های بشردوستانه را تامین کند.»

به گزارش خبرگزاری آناتولی، از هفتم اکتبر تا امروز حدود ۳۵ هزار تن از ساکنان نوار غزه در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که بخش اعظم آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین ۷۸ هزار فلسطینی در نوار غزه در این حملات مجروح شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های سازمان ملل متحد، با گذشت تقریبا هفت ماه از آغاز جنگ غزه، بیشتر مناطق این باریکه در حملات رژیم صهیونیستی تخریب شده و حدود ۸۵ درصد از جمعیت آن آواره شده‌اند و درعین‌حال، نظامیان صهیونیست به ساکنان غزه اجازه دسترسی به غذا، آب آشامیدنی و دارو را نمی‌دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=33502

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: