منو

ایرانی‌ها به این اتباع خارجی نباید خدمات دهند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، مهم‌ترین مفاد طرح ساماندهی اتباع خارجی را تشریح کرد و گفت: این طرح ساماندهی واقعی اتباع خارجی را در یک برنامه جامع دنبال می‌کند.
ساماندهی اتباع افغانستانی

به گزارش جریان نو،  ابوالفضل ابوترابی در تشریح طرح ساماندهی اتباع خارجی بیان کرد: این طرح که از سوی بنده تهیه شده است ساماندهی واقعی اتباع خارجی را در یک برنامه جامع دنبال می‌کند. این طرح دارای ۱۰۳ ماده و تبصره است و همه مسائل مهاجران را دربر می‌گیرد.

وی ادامه داد: یکی از مفاد این طرح تشکیل سازمان ملی مهاجرت بود که در قالب بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه به تصویب مجلس رسید. رتبه‌بندی اتباع خارجی یکی دیگر از مواردی است که در این طرح دیده شده است. اینکه اتباع خارجی با چه جرم‌ها و تخلفاتی از کشور نیز تردد خواهند شد در این طرح دیده شده است.

این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها گفت: یکی از موضوعات مهم دیده شده در این طرح ساماندهی ایرانیان است، ما تا زمانی که ایرانی‌ها را ساماندهی نکنیم، نمی‌توانیم اتباع خارجی را نیز ساماندهی کنیم. باید کاملا مشخص شود شخص ایرانی که به اتباع خارجی خانه اجاره داده است، چه کسی هست؟ و اگر خانه خود را به اتباع غیرمجاز اجاره داد باید مجازات شود. همچنین باید کارفرمای ایرانی که به اتباع خارجی غیرمجاز کار می‌دهد، مجازات شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این طرح همه موارد را لحاظ کرده ایم، تصریح کرد: ما باید فضا را برای اتباع خارجی غیر مجاز تنگ کنیم تا یا کشور را ترک کنند یا مسیر قانونی طی کنند.

ابوترابی گفت: امروز ۱۷ کارت از سوی دستگاه‌های مختلف به اتباع خارجی داده می‌شود که این اشتباه است. در این طرح پیش‌بینی شده است تا همه این کارت‌ها در یک کارت تجمیع شود که پشت آن نیز کارت بانکی اتباع باشد و قابل رصد باشد. این کارت هم کد شناسه اتباع را دارد هم کارت بانکی فرد به شمار می‌رود. با این کارت تمام کارهای مالی، تحصیلی و شغلی اتباع دنبال خواهد شد.

این عضو کمیسیون امور داخلی در ادامه تاکید کرد: برای ساماندهی اشتغال و محل اقامت اتباع خارجی نیز پیش‌بینی کردیم تا کمیسیون ساماندهی استانی تشکیل شود. این کمیسیون سالی یکبار مشخص می‌کند که چه تعدادی اتباع و در کدام شهر و روستای استان می‌تواند باشد و سپس این اطلاعات را در سامانه ثبت اسناد و املاک به اطلاع همه می‌رسانند. از این طریق می‌توانیم ساماندهی کنیم تا همه اتباع به یک‌باره در یک شهر یا یک استان تجمع پیدا نکنند.

ابوترابی افزود: فعلا این طرح به لحاظ اختلاف نظراتی که بین چند دستگاه وجود دارد، مسکوت مانده است ولی بنده تا این لحظه تمام تلاش خود را می‌کنم تا این طرح دنبال شود و مصمم هستم تا این طرح به نتیجه برسد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://jaryaneno.ir/?p=10794

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
www.novin.com

تصویر روز: